,,Życie i kultura w średniowieczu”

2014-11-03 11:56:52(ost. akt: 2014-11-03 12:04:19)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

29 października 2014 r. uczniowie Zespołu Szkół w Lelkowie uczestniczyli w żywej lekcji historii pt. ,,Życie i kultura w średniowieczu” przygotowanej przez Grupę Artystyczną Rekonstrukto z Dębiny (woj. lubelskie).
Artyści zaprezentowali ekwipunek i różnego rodzaju uzbrojenie rycerzy oraz pradawne narzędzia tortur.

Nauczyciele i chętni uczniowie wzięli udział w scenkach z życia ówczesnych różnych warstw społecznych, a było to miedzy innymi: pasowanie na rycerza, pojedynek, zakuwanie w dyby, karanie kłamców i złodziei.

Na zakończenie spotkania  istniała możliwość osobistego zapoznania się ze strojami i rekwizytami charakterystycznymi dla tej epoki.

Każdy uczeń mógł wziąć do ręki berło, miecz, tarczę, maczugę, buzdygan, nałożyć hełm na głowę, a nawet stanąć do walki z prowadzącymi. Nie brakowało chętnych uczniów do zakuwania w dyby.

Ta żywa lekcja historii prezentująca obyczaje i kulturę Średniowiecza na długo pozostanie w pamięci każdego jej uczestnika.
Uczniowie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając na braniewo.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. don wasyl #1531624 | 84.209.*.* 3 lis 2014 17:27

    W gminie lelkowo to nie historia to teraźniejszość.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz