Władza odwiedza sołectwa

2014-09-08 07:58:56(ost. akt: 2014-09-08 08:02:29)
Spotkania sołeckie to jak twierdzi wójt Krzysztof Otulakowski – najlepsza okazja by zapoznać się z bolączkami i potrzebami mieszkańców. – Takie osobiste spotkania pozwalają mi też reagować niemalże od razu – wyjaśnia.
Dotychczas odbyło się 11 spotkań sołeckich m.in. w Nartach, Warchałach, Jedwabnie, Małszewie, Witowie. Kolejnych 5 odbędzie się w najbliższym czasie. Wójt spotka się z mieszkańcami: Brajnik, Nowego Dworu Czarnego Pieca, Waplewa, Lipnik i Pidunia. – Schemat spotkań zawsze jest ten sam. Najpierw rozmawiamy o funduszy sołeckim na przyszły rok. Jego wysokość zależy od liczby mieszkańców i dochodów własnych gminy. Mamy na ten cel przeznaczone około 300 tys.. Ta kwota dzielona jest następnie na mniejsze i większe sołectwa. Te pierwsze mogą liczyć na około 11-12 tys., te drugie nawet na 40 tys. – mówi Krzysztof Otulakowski. – Spotkania są też okazja do rozmowy o problemach i bolączkach mieszkańców. Najczęściej ludzie poruszają tematy związane z drogami, inwestycjami, utrzymaniem kanalizacji i wodociągów. Pytają też o dowóz dzieci do szkoły i funkcjonowanie świetlic wiejskich. Dzięki takim spotkaniom część problemów można rozwiązać dosłownie z dnia na dzień – kwituje włodarz.

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na http://wielbark.wm.plw ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. sołtys #1485962 | 83.9.*.* 16 wrz 2014 13:45

  puknij się w czółko, spotkania są w ramach wniosków o fundusz sołecki, regularne.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. xyz #1481675 | 217.99.*.* 10 wrz 2014 13:05

  Jak zbliżają się wybory to Władza raptownie przypomina sobie o zwykłych obywatelach..

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Mieszkanka wwa #1479647 | 83.9.*.* 8 wrz 2014 09:32

   Bardzo proszę o spotkanie w sołectwie Koczek! Brak wykoszonego pobocza przez cały rok od miejscowości Bystrz , przez Kierwik, aż po Koczek. Kierwik ma 4 latarnie na wieś, która ma około 3 km długości. Brawo! Zastanawiam się gdzie się podziewają podatki 1000 zł rocznie od domku letniskowego? Panie Pabich, Pan i Pana partia na pewno nie zostanie poparta przez mieszkańców Bystrzy, Kierwika, po części Spychowa. Tym razem się Panu nie uda!

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)