Tragiczny wypadek busa z polskimi turystami w Egipcie. Zginęła lekarka z Olsztyna i jej synek

2025-07-31 13:11:19(ost. akt: 2025-07-31 13:46:18)

Autor zdjęcia: PAP/Adobe Stock

O tragicznym wypadku busa przewożącego turystów w Egipcie, w którym ucierpieli Polacy poinformował rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Wśród ofiar jest lekarka z Olsztyna wraz z synkiem.
We wtorkowy (29 lipca) wieczór doszło do tragicznego wypadku busa przewożącego turystów w okolicach Marsa Alam w Egipcie. Jak poinformował rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Paweł Wroński, w zdarzeniu zginęli polscy obywatele, matka z dzieckiem. Trzy kolejne osoby zostały ranne, w tym dwójka Polaków przebywa obecnie w szpitalu.

Według rzecznika, w busie znajdowało się około dziesięciu pasażerów. Poza polskimi ofiarami, śmierć poniósł również obywatel innego kraju. Wśród rannych jest jeszcze jedna osoba z polskim obywatelstwem, która odniosła uraz ortopedyczny nogi, lecz nie wymagała hospitalizacji.

– Nasze służby dyplomatyczne są w stałym kontakcie z rodzinami ofiar i zapewnią wszelką możliwą pomoc – powiedział Wroński podczas środowej konferencji prasowej, jednocześnie składając kondolencje najbliższym.

Rzecznik MSZ przekazał, że rozważany jest transport medyczny dla jednej z ciężej rannych osób. Polski konsul prowadzi rozmowy z prokuratorem prowadzącym śledztwo oraz utrzymuje kontakt z rezydentami biur podróży, których klientami byli Polacy.

Jak się okazuje, kobieta, która zginęła wraz z synem to lekarka z Olsztyna. Tragiczne wieści poruszyły lokalną społeczność, a Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie wydał oficjalny komunikat:

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w tragicznych okolicznościach odeszła nasza koleżanka, dr Anita Samek – Krymkowska wraz ze swoim 7-letnim synkiem.
Kochająca mama dwojga dzieci, szczęśliwa mężatka oraz wspaniała koleżanka. Zawsze chętna nieść pomoc innym, zaangażowana i oddana swojej pracy.
Z rodziną i bliskimi łączymy się w bólu i składamy wyrazy głębokiego współczucia - Dyrekcja, Pracownicy, Przyjaciele z Miejskiego Szpitala Zespolonego w Olsztynie.
Anitko - pustka, która po Tobie została nigdy nie zostanie wypełniona...

Fot. Szpital Miejski w Olsztynie/FB

Przyczyny wypadku nie zostały jeszcze oficjalnie ustalone. Pojawiły się doniesienia o pękniętej oponie, jednak rzecznik podkreślił, że liczy na dokładne i wnikliwe śledztwo ze strony egipskiej policji. Według świadków, bus poruszał się z dużą prędkością, a następnie wypadł z drogi i dachował.

Śledztwo w sprawie wypadku trwa.