Ełk ma Młodzieżową Wicemistrzynię Europy

2024-10-27 19:00:19(ost. akt: 2024-10-25 14:56:33)
Na MME U-22 (2024) Natalia Kuczewska wywalczyła srebrny medal

Autor zdjęcia: Warmińsko-Mazurski Okręgowy Związek Bokserski / FB

Natalia Kuczewska z Młodzieżowych Mistrzostw Europy U-22 przywiezie do kraju srebrny medal. Reprezentantka Polski z ełckiego Mazura finałową walkę przegrała z powodu kontuzji nosa.
Bułgarska Sofia była miejscem tegorocznych Młodzieżowych Mistrzostw Europy U-22 (10 – 21 X).

To była ósma edycja ME – pierwsze rozegrano w 2012 roku, a następne w 2017. Potem nastąpiła tylko jedna przerwa z powodu pandemii w 2020 roku. Do obecnej edycji turnieju zgłosili się pięściarze i pięściarki z około 35 krajów. W latach 2018-2023, czyli na 5 poprzednich edycjach Młodzieżowych Mistrzostw Europy, reprezentanci Polski sięgnęli po 23 medale – 6 złotych, 5 srebrnych, 12 brązowych.

W tym roku do Sofii trener Dylak zabrał ze sobą 6 zawodniczek i 9 zawodników, wśród nich Natalię Kuczewską z ełckiego Mazura, która na poprzedniej edycji MME wywalczyła brązowy medal. W Sofii poprawiła swoje osiągnięcie.

W swojej pierwszej – ćwierćfinałowej – walce Kuczewska zmierzyła się z Inną Suprunenko. Ełcka Wichura gładko i w dobrym stylu (4:1) rozmontowała Ukrainkę, tym samym gwarantując sobie brązowy medal i powtarzając swój sukces sprzed roku (Budva, Czarnogóra).

O wejście do finału walczyła z reprezentującą Azerbejdżan Marjoną Savriyevą. Panie zmierzyły się w czwartek (17 X) i była to bardzo ciekawa walka. Pierwszą rundę Polka przegrała 2:3, ale w drugiej triumfowała 4:1 i w tym momencie prowadziła na kartach sędziów 2:1. Trzecia runda dla Natalii Kuczewskiej 5:0 i ostatecznie zwycięstwo 30:27, 30:27, 29:28, 29:28, 28:29.

W sobotnim (19 X) finale Ełcka Wichura stanęła naprzeciwko reprezentantki Serbii, Kristinie Nad Varga, ubiegłorocznej wicemistrzyni Europy seniorek (w kat. 48 kg). Niestety już w pierwszej rundzie finału zaczął o sobie dawać krwawiący nos Kuczewskiej, który pilnie oglądał sędzia.

Stosunkowo słabą rundę ełczanka próbowała nadrobić w drugiej odsłonie, gdzie wydawała się momentami łapać rytm walki, ale niestety z dalszej rywalizacji wyeliminowała ją kontuzja nosa (przegrana przez RSC). Tym samym reprezentantka Polski z ełckiego Mazura rywalizację na tegorocznych ME U-22 zakończyła z cennym srebrnym medalem i tytułem młodzieżowej wicemistrzyni Europy.

Oprócz srebra Ełckiej Wichury, na ringu w Bułgarii nasi kadrowicze wywalczyli 4 brązowe medale: Nikola Prymaczenko (52 kg), Barbara Marcinkowska (70 kg), Oliwia Toborek (75 kg) i Cezary Znamiec (71 kg). Obecny dorobek reprezentacji Polski na MME to 29 medali.