Czy przy pawilonach na ul. Kolejowej jest bezpiecznie? Radny Olsztyna z interpelacją do prezydenta miasta [ZDJĘCIA]
2024-08-21 15:30:37(ost. akt: 2024-08-21 15:33:11)
Według olsztyńskiego radnego Mirosława Arczaka popularne od dziesiątek lat pawilony na ul. Kolejowej poprzez swój zły stan techniczny i brak zabezpieczenia stwarzają zagrożenie dla okolicznych mieszkańców. W tej sprawie radny wystosował zapytanie do prezydenta Olsztyna Roberta Szewczyka
Dawno temu rynek przy ul. Kolejowej w Olsztynie wręcz tętnił życiem. W słynnych pawilonach można było kupić garnitury, suknie, perfumy popularnych marek czy biżuterię.
W związku z dynamicznym rozwojem centrów handlowych życie na rynku powoli gasło. Pozostali tam tylko nieliczni sprzedawcy oraz jeszcze mniej liczni klienci. Dodatkowe zamknięcie hali targowej "Zatorzanka" sprawiło, że miejsce straciło na atrakcyjności.
Mirosław Arczak, radny z Zatorza zwrócił uwagę na problem, jaki aktualnie występuje na ul. Kolejowej. Według niego, panuje tam spora degradacja pawilonów, gdzie dochodzi również do włamań, dewastacji i wandalizmu.
— Nigdy nie zostały one w jakikolwiek sposób zabezpieczone przed dostępem postronnych osób. Nawet obecnie, gdy ewidentnie stwarzają zagrożenie dla użytkowników sąsiadującego z nimi chodnika — napisał w swojej interpelacji Mirosław Arczak.
Kolejnym problemami "bud na Kolejowej" są pojawiające się tam gryzonie, wszechobecny fetor, brak estetyki miejsca, bezpieczeństwa oraz zaplecza sanitarnego.
Radny nadmienił, że w związku niebezpiecznymi zdarzeniami na ul. Kolejową wielokrotnie wzywana była straż miejska, lecz żadna z tych interwencji nie przyczyniła się do poprawy bezpieczeństwa.
Mirosław Arczak twierdzi, że aktualny stan pawilonów na ul. Kolejowej "odstrasza" potencjalnych turystów.
— Zaniedbany obszar jest swoistą „antywizytówką” Olsztyna na jaką napotykają podróżni przybywający pociągiem do naszego miasta.
W swojej interpelacji Mirosław Arczak zadał prezydentowi Robertowi Szewczykowi trzy pytania - jedno z nich dotyczy znajdującej się na ul. Kolejowej "Zatorzanki":
1. Jak jest powód obecnego stanu rzeczy? Jaki jest aktualny stan prawny opisanych obiektów?
2. W jakim terminie możliwe jest zabezpieczenie tych obiektów, uprzątnięcie i/lub ich rozbiórka?
3. Na jakim etapie jest opracowanie koncepcji zagospodarowania całego obszaru ul. Kolejowej i hali targowej Zatorzanka wraz z ustaleniem funkcji (w tym także nadaniem nowych funkcji) dla tego terenu? Takie działanie zostało zapowiedziane po konsultacjach społecznych przeprowadzonych w 2023r. na wniosek Rady Osiedla Zatorze.
Prezydent nie odpowiedział jeszcze na pytania radnego. Do tematu wrócimy.
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.
Zaloguj się lub wejdź przez