Niesamowity półfinał. Polacy powalczą o złoto MŚ

2024-06-29 12:04:25(ost. akt: 2024-06-29 12:10:53)

Autor zdjęcia: pixabay

Polska reprezentacja mężczyzn w piłce ręcznej awansowała do finału akademickich mistrzostw świata, pokonując Czechów 30:29 w emocjonującym półfinale. W niedzielę Biało-Czerwoni zagrają o złoty medal.
Na dwie sekundy przed końcem półfinału Czesi mieli szansę na wyrównanie, ale Mateusz Lellek obronił rzut czeskiego skrzydłowego, co zapewniło Polsce zwycięstwo 30:29. Lellek nazwał to momentem niesamowitym, podkreślając znaczenie gry z orzełkiem na piersi.

Mecz był wyrównany od początku, z dobrą defensywą Polaków, która pozwoliła im na prowadzenie 14:10. Czesi odrobili straty i przed przerwą zmniejszyli przewagę Polaków do jednego gola. W drugiej połowie walka była zacięta, ale Polska utrzymała przewagę, mimo że Czesi zmniejszyli różnicę do jednego gola na trzy minuty przed końcem.

Trener Bartosz Jurecki chwalił obronę i determinację zespołu, podkreślając, że każdy zawodnik przyczynił się do sukcesu. Konrad Wątroba, autor siedmiu goli, uznał, że drużyna zagrała świetnie i jest gotowa walczyć o złoto.

Polacy zagrają w finale z Hiszpanią, która pokonała Francję 33:27.

Polska - Czechy 30:29 (17:16)

Polska: Mateusz Lellek, Jakub Zimny – Paweł Stempin 4, Daniel Jendryca 1, Krzysztof Jagielski 4, Marcel Kamiński 2, Konrad Wątroba 7, Piotr Zawadzki 2, Paweł Kałużny 1, Jakub Tokarz 2, Filip Jarosz 3, Arkadiusz Michalak, Michał Słupski 3, Jakub Wleklak 1.

Źródło: sportowefakty.wp.pl