Policjanci z Olsztyna rozbili gang, który handlował nielegalnymi papierosami

2024-06-17 15:00:51(ost. akt: 2024-06-17 14:59:15)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: KMP Olsztyn

Służby rozbiły gang zajmujący się handlem podrabianymi papierosami. Zatrzymano 12 osób, zarekwirowano blisko 271 tysięcy sztuk papierosów bez akcyzy i około 718 kg tytoniu. Szacunkowe straty Skarbu Państwa wynoszą ponad 16 milionów złotych.
Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji z Olsztyna, wspólnie z funkcjonariuszami z funkcjonariuszami Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej, rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się przestępczością akcyzową.

— Śledztwo obejmuje czas od listopada 2022 roku do lipca 2023 roku. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że członkowie gangu prowadzili nielegalną działalność głównie w województwie dolnośląskim i lubuskim, narażając Skarb Państwa na uszczuplenia w wysokości ponad 16 mln zł. Funkcjonariusze przeprowadzili działania w powiatach: legnickim, złotoryjskim i żarskim — przekazała rzecznik prasowy CBŚP podinsp. Iwona Jurkiewicz.

Zatrzymano 12 osób i zarekwirowano blisko 271 tysięcy sztuk papierosów i około 718 kg tytoniu.

Na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczono nieruchomości i biżuterię, o łącznej wartości ponad 2,7 miliona złotych.

Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz zarzuty związane z dystrybucją wyrobów tytoniowych.

Na wniosek prokuratora, sąd wobec 5 osób zastosował trzymiesięczny areszt.

(PAP)