Dobromiejscy policjanci przeszkodzili mężczyźnie zawieźć dzieci na wycieczkę

2024-06-15 09:00:37(ost. akt: 2024-06-17 09:30:02)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Unsplash

Podczas rutynowej kontroli autokaru dobromiejscy policjanci dowiedzieli się, że kierowca nie posiada uprawnień do prowadzenia pojazdu. Mężczyzna miał być zawieść dzieci na wycieczkę szkolną.
W środę (12 czerwca) do policjantów z Komisariatu Policji w Dobrym Mieście zgłosili się rodzice dzieci wyruszających na wycieczkę szkolną. Poprosili, aby funkcjonariusze przeprowadzili kontrolę autokaru podstawionego w miejsce zbiórki.

Mundurowi nie mieli zastrzeżeń co do stanu technicznego pojazdu, gorzej było w przypadku kierowcy, który miał aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Kierowca będzie tłumaczył się przed sądem, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Olsztyńscy policjanci przypominają, że prowadzą stały punkt kontroli autokarów w Olsztynie przy ul. Leonharda (parking przy stadionie). Mundurowi czekają na wszystkich zainteresowanych kontrolą codziennie w godzinach od 5:30 – 10:00. W trakcie takiej kontroli funkcjonariusze dokładnie sprawdzą stan techniczny pojazdu, czas pracy kierowcy oraz stan jego trzeźwości.

Kontrole autobusu można również zgłosić drogą mailową: naczelnik.wrd@olsztyn.ol.policja.gov.pl lub telefoniczną: 47 731 38 80 kontaktując się z WRD KMP w Olsztynie.

Policjanci zachęcają, aby informacje zgłaszać najlepiej z trzydniowym wyprzedzeniem. Przypominają, że w przypadkach niecierpiących zwłoki w związku z podejrzeniem popełnienia wykroczenia lub przestępstwa należy niezwłocznie powiadomić służby ratunkowe dzwoniąc pod nr alarmowy 112.

Ważne, aby przy kontroli była obecna osoba odpowiedzialna za wycieczkę lub co najmniej jeden rodzić dziecka uczestniczącego w wyjeździe.