Nie znalazł, a ukradł. 19-latek z Ostródy będzie tłumaczył się przed sądem za kradzież samochodu

2024-06-13 16:00:05(ost. akt: 2024-06-13 15:28:42)

Autor zdjęcia: KMP Olsztyn

Znalazłem go w lesie z kluczykami i dowodem rejestracyjnym, a jadę do Iławy, żeby pochwalić się koledze. Tak tłumaczył się jazdą skradzionym samochodem pewien 19-latek z Ostródy zatrzymany do kontroli przez policjantów ruchu drogowego. Okazało się, że nie miał również uprawnień, aby poruszać się pojazdem.
W poniedziałek (10 czerwca) kilka minut przed północą policjanci z iławskiego wydziału ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego citroenem.

Tak jak podczas każdej kontroli funkcjonariusze wylegitymowali mężczyznę, sprawdzili w policyjnych systemach oraz skontrolowali stan trzeźwości. Policjanci nie skupili się tylko na kierującym, ale sprawdzili również auto.

Fot. KMP Olsztyn

Okazało się, że 19-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Jednak to nie było koniec niespodzianek. Jak ustalili funkcjonariusze citroen, którym kierował 19-latek, był kradziony. Okazało się, że samochód trzy tygodnie wcześniej został skradziony na terenie działania KPP Kutno. Mieszkaniec Ostródy został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów 19-latkowi w tym zarzutu kradzieży pojazdu.

Kodeks karny za samą kradzież przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.