Doświadczony siatkarz wrócił do Polski i zagra w Indykpolu AZS Olsztyn

2024-06-11 17:30:08(ost. akt: 2024-06-11 15:06:13)

Autor zdjęcia: Indykpol AZS Olsztyn/Instagram

Indykpol AZS Olsztyn podpisał umowę z bardzo doświadczonym siatkarzem. Jest nim Eemi Tervaportti, reprezentant Finlandii, którzy ma już za sobą kilka lat gry w Polsce. Nowy rozgrywający zastąpi w klubie z Kortowa Amerykanina Joshua Tuanige.
We wtorkowym (11 czerwca) komunikacie klub przypomniał, że 34-letni reprezentant Finlandii występował wcześniej w PlusLidze w barwach Espadonu Szczecin i dwukrotnie zdobył tytuł mistrza Polski z ekipą Jastrzębskiego Węgla. W swojej karierze sięgnął również po złote medale mistrzostw Belgii i Grecji. Ostatnio reprezentował Epicentr-Podolany Horodok, z którym wywalczył superpuchar i puchar Ukrainy.

— Umowa fińskiego rozgrywającego z olsztyńskim klubem została podpisana na rok — poinformował pięciokrotny mistrz Polski.

Cytowany w komunikacie Tervaportti przekazał, że jest podekscytowany powrotem do jednej z najsilniejszych lig w Europie.

— W nowym sezonie chcemy pokazać, że stać nas na pokazanie dobrej siatkówki oraz walkę o najwyższe pozycje — zapewnił.

Jak zaznaczył prezes zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA Tomasz Jankowski, reprezentant Finlandii jest doświadczonym zawodnikiem, bardzo dobrze znającym polską ligę.

— Nie bez znaczenia jest fakt, że zna się bardzo dobrze z Janem Hadravą, z którym grali razem w Jastrzębskim Węglu. Jestem przekonany, że nasz nowy rozgrywający szybko wkomponuje się w drużynę — stwierdził prezes.

Wcześniej klub informował, że Hadrava wraca do drużyny w nowym sezonie. Czeski atakujący grał poprzednio w Olsztynie przez cztery lata, do 2020 roku.

Indykpol przedłużył kontrakty z Moritzem Karlitzkiem i Nicolasem Szerszeniem (przyjmujący), Szymonem Jakubiszakiem i Dawidem Siwczykiem (środkowi), Jakubem Ciunajtisem (libero) i Karolem Jankiewiczem (rozgrywający). Oprócz Jana Hadravy i Eemiego Tervaporttiego, nowym nabytkiem klubu z Kortowa został argentyński trener, Juan Manuel Barrial.

Z drużyny odeszli natomiast Cezary Sapiński (środkowy), Joshua Tuaniga (rozgrywający) i Alan Souza (atakujący) oraz członkowie sztabu szkoleniowego - Mateusz Nykiel (statystyk) i Renato Bacchi (trener przygotowania fizycznego).

Olsztynianie zakończyli miniony sezon na 8. miejscu. Rozgrywki PlusLigi w sezonie 2024/2025 Indykpol AZS Olsztyn rozpocznie w weekend 13-15 września domowym meczu z PGE GiEK Skrą Bełchatów.

Źródło: PAP/red.