Flaga przed Warmińsko-Mazurskim Urzędem Wojewódzkim w Olsztynie opuszczona do połowy

2024-06-07 13:55:47(ost. akt: 2024-06-07 13:53:23)

Autor zdjęcia: Urząd Wojewódzki

W związku ze śmiercią żołnierza 1. Brygady Pancernej, ugodzonego nożem na granicy z Białorusią, polska flaga przed Warmińsko-Mazurskim Urzędem Wojewódzkim w Olsztynie została opuszczona do połowy masztu.
— Ten bezprzykładny atak i śmierć żołnierza Wojska Polskiego poruszyły nas wszystkich — mówi wojewoda warmińsko-mazurski Radosław Król.

Wojewoda podkreślił, że utrzymanie bezpieczeństwa na granicach, szczególnie na wschodzie i północy Polski, gdzie na Warmii i Mazurach graniczymy z Rosją, jest dziś najważniejszym zadaniem.

— Jego realizacja okupiona jest poświęceniem naszych żołnierzy, funkcjonariuszy Straży Granicznej, policji i innych służb. Dziękujemy za codzienną, pełną ryzyka, służbę — dodaje wojewoda.

Flagi opuszczono także w urzędach w województwach przy wschodniej granicy Polski: lubelskim, podlaskim i warmińsko-mazurskim oraz na wszystkich przejściach granicznych.

W czwartek (6 czerwca) Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych poinformowało, że zmarł żołnierz 1. Brygady Pancernej, który pod koniec maja został ugodzony nożem na granicy polsko-białoruskiej. Wojskowy przebywał w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie.

— Pomimo udzielonej pomocy w rejonie bandyckiego ataku na granicy z Białorusią i wysiłków lekarzy, jego życia nie udało się uratować — podało Dowództwo.