Moim zdaniem: Ja już nie doczekam nowej szesnastki

2024-05-31 11:50:00(ost. akt: 2024-06-13 08:20:12)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Jeżeli coś bardzo zdumiewa mnie w naszym regionie, to to, że kilka osób jest w stanie zakrzyczeć skutecznie większość. Dotyczy to różnych inwestycji, potrzebnych naszemu regionowi, który przecież nie jest w stanie wyżyć z turystyki i rolnictwa. Potrzebujemy czegoś więcej, aby nie stać się skansenem.
Potrzebujemy firm zatrudniających dziesiątki i setki osób oraz śmiałych wizji realizowanych dla tysięcy ludzi, a nie zdziwaczałych jednostek, które pochylą się z troską nad losem żółwia, ale już nie nad losem ludzi, którzy muszą wyjeżdżać z naszego regionu w poszukiwaniu lepszej pracy.

Tego, także przysłowiowego żółwia, trzeba oczywiście chronić, a nasz stosunek do zwierząt jest w jakiejś mierze wyznacznikiem naszego człowieczeństwa.

Jednak czy rzeczywiście nie można było tych żółwi spod Mikołajek przenieść w inne miejsce, aby budowa „szesnastki” pomiędzy Mrągowem i Ełkiem w końcu ruszyła?

Żółwie to zwierzęta długowieczne, więc może doczekają nowej „szesnastki” biegnącej daleko od nich. Ja już chyba nie…choć byłoby miło, gdybym się pomylił

Igor Hrywna

Czy zgadzasz się w tej kwestii z autorem tekstu?
pokaż wyniki »


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Andyy #3114829 31 maj 2024 12:18

    Tyle powtarzam, że tylko rolnictwo i turystyka to skansen i zawsze będziemy Polską B czy C. I co, od 1989 minęło tyle lat, ekipy rządzące się zmieniały i co i gówno. Chwalą się, że to jakaś hala urania, jakiś park, jakieś termy i inne cudo, pieniądz unijny płynie strumieniem, wystarczy posłuchać tych bałwanów co o tym trąbią, nazwisk nie bedę wymieniał, a porządnych nowoczesnych technologicznie firm jak nie było tak nie ma. Ja rozumiem, że tu nie ma politechnik, tylko biedny UWM, ale przecież są ludzie stąd, którzy kończą porządne studia, ale tu nie wracają, bo nie ma do czego.

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)