Młodzież z Szydłowca poznała Straż Graniczną od "kuchni"

2024-05-30 09:00:00(ost. akt: 2024-05-29 16:06:27)

Autor zdjęcia: Warmińsko-Mazurska Straż Graniczna

Służba w Straży Granicznej nie należy do łatwych rzeczy. Aby dowiedzieć się, jak wygląda praca funkcjonariusza SG, młodzież z Zespołu Szkół im. Korpusu Ochrony Pogranicza z Szydłowca wzięła udział w specjalnych trzydniowych szkoleniach.
W dniach 27-29 maja licząca 20 osób grupa młodzieży uczestniczyła w niecodziennej edukacyjnej przygodzie. Wizyta uczniów rozpoczęła się od prezentacji systemu szkolenia Straży Granicznej. Młodzi ludzie z zaciekawieniem poznawali zadania formacji oraz warunki przyjęcia do służby i związane z tym procedury kwalifikacyjne.

Licealiści zapoznali się także z wyposażeniem oraz bazą dydaktyczną kętrzyńskiego ośrodka. Młodzież aktywnie uczestniczyła także w zajęciach praktycznych.

Ponadto uczniowie odwiedzili Placówki Straży Granicznej w Baniach Mazurskich i Gołdapi. Funkcjonariusze przedstawili młodym gościom charakter i specyfikę służby w placówkach SG.

Uczestnicy dowiedzieli się także jakie zadania realizują strażnicy graniczni oraz jaki sprzęt wykorzystują w ochronie zewnętrznej granicy UE. Wiele radości przyniósł również pokaz umiejętności psa służbowego „Hektor” z PSG w Baniach Mazurskich, który specjalizuje się w patrolowaniu i tropieniu.

3-dniową wizytę podsumował Komendant CSSG płk SG Adam Pacuk. Niecodzienna, edukacyjna przygoda cieszyła się ogromnym zainteresowaniem młodzieży.