Kompletnie pijanego kierowcę w okolicach Jonkowa zatrzymali świadkowie. Senior miał 2,5 promila alkoholu

2024-05-21 15:30:00(ost. akt: 2024-05-21 15:04:08)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Adobe Stock

Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miał 64-latek, który prowadził swojego opla w okolicach Jonkowa. Mężczyznę ujęli świadkowie jego jazdy „wężykiem”. Kierowca może teraz stracić swój samochód, który trafił na policyjny parking.
W piątek (17 maja) oficer dyżurny Komendy Miejskiej w Olsztynie odebrał zgłoszenie o ujęciu nietrzeźwego kierującego, który jechał drogą w okolicy Jonkowa.

Mężczyznę zatrzymali inni kierowcy jadący tą samą drogą, unieruchomili jego pojazd i odebrali kluczyki. Świadkowie zareagowali ze względu na to, że opel stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym – jechał „wężykiem”, na przemian zwalniał i przyspieszał.

Skierowani na miejsce mundurowi sprawdzili stan trzeźwości ujętego mężczyzny, badanie wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Samochód, którym się poruszał został zabezpieczony na policyjnym parkingu, o przepadku pojazdu orzeknie sąd.

W czasie ostatniego weekendu policjanci z Olsztyna wyeliminowali z ruchu jeszcze dwie osoby, które nie powinny wsiadać za kierownicę.