Coraz więcej gwiazd sięga po Ozempic

2024-05-11 16:30:34(ost. akt: 2024-05-11 17:02:32)
Elon Musk

Elon Musk

Autor zdjęcia: You Tube

Ozempic to lek na cukrzycę typu 2, który ostatnio bardzo często jest używany przez celebrytów. Jednym z jego efektów jest spadek wagi. To właśnie dlatego jest tak często używany.
Skuteczność Ozempicu polega na jego głównej substancji, czyli semaglutydu. Przez regulację łaknienia powoduje to spadek wagi. W rozmowie z MedOnet prof. dr. hab. n.med. Leszek Czupryniak ostrzega przed używaniem leku w innych celach, niż cukrzyca. Podaje przykład, kiedy to w 2022 lek zarejestrowano dla otyłych, a efektami jego działania pochwalił się Elon Musk. Wtedy na Ozempic ruszył w pewnym sensie "trend".

W przypadku jego zażycia, twarz nazywana jest "ozempikową" i jest bardzo trudna do ukrycia.

Dr Mojgan Hosseinipour w rozmowie z magazynem "Forbes" tłumaczy czym jest "ozempikowa twarz" (ang. ozempic face). Na twarzy zaczyna brakować wtedy tkanki tłuszczowej, przez co wydaje się "zapadnięta".

Oprócz "ozempikowej twarzy" inne niechciane efekty zażycia Ozempiku to odwodnienie, problemy żołądkowo-jelitowe i zaburzenie odżywiania.

Elon Musk to nie jedyna osoba, która zażyła w przeszłości Ozempik. Do przyjęcia leku przyznali się jeszcze m.in. Robbie Williams, Tori Spelling, Scott Disick, Sharon Osbourne, Jessica Simpson czy Mindy Kaling.

Źródło: Plejada.pl