Tragedia pod Giżyckiem. W jeziorze Soltmany utonęła 82-latka

2024-05-06 08:30:56(ost. akt: 2024-05-06 08:41:48)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

82-letnia kobieta utonęła w jeziorze Soltmany w gminie Kruklanki koło Giżycka. Policja wyjaśnia okoliczności tragicznego wypadku - poinformował asp. szt. Rafał Jackowski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.
Jak przekazał Jackowski, w piątek (3 maja) kilka minut po godz. 13.00 policjanci z Giżycka otrzymali zgłoszenie o tym, że w jeziorze Soltmany w gminie Kruklanki dryfuje ciało.

Z jeziora przy trzcinach służby ratunkowe wyłowiły ciało kobiety w wieku 82 lat.

— To mieszkanka Wydmin. Kobieta wcześniej była widziana, gdy z pomostu łowiła ryby. Teraz policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia — podał policjant.

Ratownicy Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (MOPR) oceniają, że pierwsze dni majówki na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich upłynęły spokojnie.

— Na jeziorach było sporo żaglówek. Interweniowaliśmy głównie do akcji technicznych: awarie łodzi albo utknięcie jachtów na mieliznach — powiedział dyspozytor MOPR w Giżycku Marek Banaszkiewicz.

Mimo nieustających apeli służb ratunkowych zdarza się, że wypoczywający łączą relaks nad wodą z alkoholem. W ekomarinie w Giżycku pijany mężczyzna, spacerując po pomoście, wpadł do wody. Wyłowili go przechodnie - podali ratownicy MOPR. (PAP)