Ruszyła II edycja mikrograntów miejskich

2024-04-29 09:16:34(ost. akt: 2024-04-29 09:34:34)
Dofinansowanie mogą otrzymać osoby i organizacje z doświadczeniem w działaniu, ale również debiutanci.

Dofinansowanie mogą otrzymać osoby i organizacje z doświadczeniem w działaniu, ale również debiutanci.

Autor zdjęcia: red.

Warto nie zmarnować tej okazji. Uzyskując mikrogrant miejski, można zorganizować wydarzenie na osiedlu lub w parku, a dofinansowanie otrzymać mogą profesjonalni działacze społeczni, jak również ci wszyscy, którzy dopiero zaczynają taką działalność.
Już 1 maja rusza kolejna edycja przyjmowania wniosków w ramach których będzie można otrzymać dofinansowanie do działalności lokalnej. Do 15 maja można zgłosić swój wniosek z pomysłem na warsztaty, eventy, spacery oraz inne działania, które będą miały charakter integracyjny na wrocławskich osiedlach.

Mikrogranty to ogólnomiejski program wsparcia oddolnych inicjatyw, do którego wrocławianie i wrocławianki mogą kierować propozycje wydarzeń z zakresu animacji, rekreacji, aktywizacji społecznej, edukacji czy różnych dziedzin sztuki.

Są trzy obszary aktywności oraz grupy docelowe, które mogą otrzymać dofinansowanie. Pierwsza z nich, to osoby fizyczne i grup nieformalne. Tu dofinansowanie jest przeznaczone dla pełnoletnich mieszkańców Wrocławia, często dopiero rozpoczynających swoją przygodę z działalnością na rzecz swojej najbliższej okolicy. W tym obszarze wnioski mogą składać osoby, które chcą coś zorganizować na jednej z czterech dawnych dzielnic miasta: Fabrycznej, Krzykach, Psim Polu lub Śródmieściu.

Druga grupa do której jest skierowany program, to ludzie młodzi, często dopiero debiutujący w obszarze aktywności społecznej. Chodzi o osoby w wieku 13-21, które mogą dołączyć do programu, wybierając ścieżkę dla grup młodzieżowych.

I wreszcie trzecia grupa, to ścieżka dla organizacji pozarządowych, działających do 5 lat oraz tych, których przychód za ostatni zamknięty rok obrotowy nie przekroczył 3 tysięcy złotych brutto.

Zwycięskie inicjatywy w każdej z trzech ścieżek, otrzymają wsparcie finansowe (od 1 do 10 tysięcy złotych brutto w zależności od wybranej ścieżki) oraz pomoc w kwestiach administracyjnych, organizacyjnych, promocyjnych i logistycznych.

Realizacja projektów będzie możliwa od czerwca do końca września. Zespół Mikrograntów zachęca do planowania działań zarówno pod dachem instytucji, siedzib rad osiedli czy Centrów Aktywności Lokalnej, jak i w plenerze – letnie dni będą idealną okazją do spędzania czasu na świeżym powietrzu.