Już niebawem Wielkie Otwarcie Wrotkowiska na Hali Urania w Olsztynie

2024-04-24 16:00:42(ost. akt: 2024-04-24 17:03:10)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do artykułu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do artykułu

Autor zdjęcia: pixabay

Na tę wiadomość czekało wielu aktywnych olsztynian. Przyszedł czas na letnią odsłonę lodowiska, czyli Wielkie Otwarcie Wrotkowiska w olsztyńskiej Hali Urania.
Lodowisko przy Hali Urania, które służyło mieszkańcom Olsztyna podczas sezonu zimowego, zaprezentuje się od maja w nowej letniej odsłonie - wrotkowiska.

— Nasze lodowisko w tym roku odwiedziło prawie 29 000 osób. Korzystali z niego uczniowie olsztyńskich szkół, dzieci, młodzież, dorośli oraz całe rodziny. Cieszy nas zainteresowanie olsztynian aktywnym spędzaniem czasu na świeżym powietrzu i mamy nadzieję, że propozycja wrotkowiska również przypadnie mieszkańcom oraz turystom do gustu — informuje Zbigniew Trzoska, prezes Spółki Hala Olsztyn.

Otwarcie zewnętrznego wrotkowiska to nie jedyna atrakcja czekająca w niedzielę (28 kwietnia). Hala Olsztyn zaprasza na wydarzenie jakiego jeszcze w mieście nie było.

Wraz z partnerem – Parkiem Rozrywki Bartbo, udostępnia płytę Areny Głównej wszystkim miłośnikom aktywności na wrotkach, rolkach, hulajnogach czy deskorolkach.

Organizatorzy zapraszają z własnym sprzętem sportowym. W tym dniu ruszy również wypożyczalnia, z której będzie można skorzystać podczas imprezy, a na stałe będzie dostępna w godzinach pracy wrotkowiska.

W trosce o bezpieczeństwo zalecane jest zabranie kasków ochronnych oraz ochraniaczy.

Na uczestników Wielkiego Otwarcia Wrotkowiska czekać będzie specjalna oprawa muzyczna i świetlna.

Gościnnie pokaz przygotuje szkółka Roll Masters. Chętni będą mogli również wziąć udział w ich warsztatach.

Tego dnia jazda na wrotkach będzie możliwa zarówno na zewnątrz, jak i w środku. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatne.

— Wielkie Otwarcie Wrotkowiska ma zachęcić Olsztyniaków do rodzinnego aktywnego spędzania czasu, kształtowania sportowego ducha. Ma to być czas dobrej zabawy oraz integracji społecznej — dodaje Magdalena Siedlecka, specjalistka ds. imprez sportowych i komercyjnych.