Takiego miejsca brakowało w Olsztynie. Hala Urania cieszy się ogromnym zainteresowaniem

2024-04-18 16:01:42(ost. akt: 2024-04-18 17:07:29)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

- Zainteresowanie halą Urania jest bardzo duże, co ciekawe, nie tylko wydarzeniami na Arenie Głównej, ale też na Małej Arenie. Frekwencja w naszym obiekcie potwierdza, że brakowało takiego miejsca w Olsztynie – mówi Zbigniew Trzoska, prezes spółki Hala Olsztyn.
Jakie jest zainteresowanie widzów nową halą Urania?

Zbigniew Trzoska: - Tylko w weekend otwarcia przez Uranię przewinęło się 10 tys. osób. Zainteresowanie jest więc bardzo duże, a co ciekawe, nie tylko wydarzeniami na Arenie Głównej, ale też na Małej Arenie. Frekwencja w naszym obiekcie potwierdza, że brakowało takiego miejsca w Olsztynie. Rozgrywki pierwszoligowych drużyn w piłkę ręczną na Arenie Małej cieszą się co tydzień niezmienną popularnością kibiców. Z kolei zimą bardzo duże zainteresowanie miało nasze lodowisko. Mieszkańcy Olsztyna chętnie też odwiedzali imprezy targowe. W marcu mieliśmy Targi Nieruchomości na Arenie Głównej i Targi Moda na Olsztyna na Małej Arenie. Organizatorzy tych wydarzeń byli na tyle zadowoleni z frekwencji, że już zarezerwowali kolejne edycje tych imprez w Uranii.

A co z meczami siatkarzy?

- Praktycznie każdy mecz zawodników AZS, który odbywał się w hali był rozgrywany przy pełnych trybunach. Średnia frekwencja kibiców siatkówki jest jedną z najlepszych w Polsce.

Z wydarzeń kulturalnych głośnym echem odbił się koncert Piotra Rubika.

- To prawda, występ Piotra Rubika był grany przy pełnej hali widzów, stąd też decyzja organizatora o kolejnym koncercie w przyszłym roku. Spektakl „Metro”, który będzie organizowany w Uranii jesienią, wyprzedał się na tyle szybko, że organizator dołożył drugi spektakl tego samego dnia. Bardzo cieszy nas takie zainteresowanie wydarzeniami organizowanymi w hali, a sam obiekt jest świetnie skrojony na miarę regionu i idealnie wpisuje się w lokalne potrzeby. W Olsztynie pojawiają się wydarzenia na najwyższym poziomie, na które do tej pory trzeba było udawać się do większych miast.

Jakie jeszcze wydarzenia czekają w tym roku na olsztynian i gości?

- W 2024 r. mamy zaplanowanych już bardzo dużo imprez. Z tych, o których możemy już informować mamy w kalendarzu imprezy estradowe, takie jak Beksiński Live (czerwiec), koncert Tribute to Hans Zimmer (październik), wspomniany musical Metro (październik) czy koncert zespołu Bajm (listopad). Będą też popularne w naszym kraju kabarety i gale stand up'u: Polska Noc Kabaretowa (już w ten piątek 19.04), Stand Up Festival (sierpień), Please Stand Up (grudzień). Druga grupa to imprezy sportowe, typu gala KSW (czerwiec), rozgrywki piłki siatkowej i ręcznej, Gala Sportów Walki. A do tego kolejne imprezy targowe i turnieje tańca. Aktualnie jesteśmy już na etapie planowania eventów na 2025 r. i tutaj też planujemy bardzo ciekawe wydarzenia i topowych w Polsce artystów.

Co mówią artyści o akustyce?

- Ich zdaniem obiekt jest świetnie przygotowany do koncertów. Wygłuszone kopuły pozwalają na dobry, selektywny dźwięk. Nie wspominając o nowoczesnym wyposażeniu Uranii, którym może pochwalić się niewiele hal w Polsce. A dodatkowym atutem dla organizatorów wydarzeń jest bardzo dobra baza noclegowa w Olsztynie i przyjemna okolica wśród licznych jezior i lasów, co pozwala na łączenie wypoczynku z eventami odbywającymi się w Uranii.

Fot. Zbigniew Woźniak

UM Olsztyna