Prezydent Białegostoku popiera Roberta Szewczyka. Truskolaski: To kandydat kompletny [ZDJĘCIA]

2024-04-17 16:02:14(ost. akt: 2024-04-17 15:44:36)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Druga tura wyborów samorządowych w Olsztynie odbędzie się już za kilka dni. O fotel prezydenta miasta Robert Szewczyk, który wygrał pierwszą turę powalczy z Czesławem Jerzym Małkowskim.
Żyjąc w Olsztynie nie możemy nie wiedzieć, że odbywają się wybory. Oprócz dziesiątek plakatów na ulicach ich oznaką są nieustanne debaty, dyskusje i zaczepki pomiędzy Robertem Szewczykiem a Czesławem Jerzym Małkowskim. Dzisiaj (środa 17 kwietnia) swoje wsparcie dla Szewczyka przekazał prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

— Jako samorządowcy mamy wiele wspólnych tematów, szczególnie, że nasze miasta są swego rodzaju sąsiadami. Wymieniamy doświadczenia, dzielimy się wiedzą i dyskutujemy o rozwiązaniu istotnych dla miasta spraw. Prezydent Truskolaski jest bardzo doświadczonym samorządowcem, od którego można się uczyć i doskonale rozmawiać, z czego z pewnością będę korzystać — mówi Robert Szewczyk, kandydat KO na prezydenta Olsztyna.

— Robert Szewczyk ma wszystko, czego potrzebuje dobry prezydent: doświadczenie w samorządzie miasta: 3 kadencje jako radny, w tym jedna jako przewodniczący Rady Miasta i łączenie polityki miejskiej z regionalną, bo zawodowo jest związany z Urzędem Marszałkowskim. Widziałem na Facebooku, że jego kontrkandydat zarzucał mu, że ma dobre relacje z rządem Rzeczpospolitej, co jest ogromnym plusem do dynamicznego rozwoju Olsztyna — mówi prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski — Kiedy ja zaczynałem moją karierę jako prezydent Białegostoku w 2006 roku również miałem "czwórkę" z przodu, podobnie jak dzisiaj Robert Szewczyk. Moim zdaniem ten wiek jest idealny, bo łączy ze sobą doświadczenie z dynamiką i możliwościami — mówi prezydent Truskolaski.

I dodaje: Drodzy Olsztynianie, macie możliwość, żeby waszym prezydentem był człowiek, który ma przed sobą wspaniałą wizję przyszłości, ale także przeszłość, która gwarantuje mu wiedzę i doświadczenie. Ja "zza miedzy" popieram Roberta jako kandydata na prezydenta Olsztyna. Wierzę, że już za kilka dni z Olsztyna popłyną dobre wiadomości, że wygra ze swoim kontrkandydatem. Deklaruję również, że jeśli kiedykolwiek zajdzie potrzeba udzielenia jakiejś rady czy podzielenia się moim doświadczeniem z przyszłym prezydentem Olsztyna, to nigdy tego nie odmówię.

Robert Szewczyk zauważył, że zarówno Olsztyn może czerpać z rozwiązań wypracowanych w Białymstoku, jak i Białystok z Olsztyna.

— Problemy Białegostoku i Olsztyna aż tak bardzo od siebie nie odbiegają, z tym, że u naszych sąsiadów są proporcjonalnie wyższe przez to, że miasto po prostu jest większe. Prezydent Truskolaski jest samorządowcem, który rządzi Białymstokiem od 5 lat, więc ma ogromne doświadczenie samorządowe, z którego możemy czerpać — mówi Robert Szewczyk — Mamy nadzieję, że nowy rząd będzie dużo bardziej otwarty na współpracę z samorządami, których poprzednia ekipa często najzwyczajniej w świecie ograbiała. Chcemy tworzyć jedną, wielką i silną samorządową rodzinę, która będzie nawzajem się wspierać i współpracować — mówi kandydat Koalicji Obywatelskiej.

Karol Grosz