Kompletnie pijani rodzice chcieli odebrać dziecko z jednego z olsztyńskich przedszkoli. Interweniowali pracownicy placówki

2024-04-17 21:00:50(ost. akt: 2024-04-17 15:45:05)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do artykułu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do artykułu

Autor zdjęcia: pixabay

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie interweniowali w sprawie nietrzeźwych rodziców, którzy przyszli odebrać dziecko z jednego z olsztyńskich przedszkoli. Funkcjonariusze zostali wezwani przez zaniepokojonych pracowników placówki.
We wtorek (15 kwietnia) mundurowi z Komendy Miejskiej w Olsztynie dostali wezwanie do jednego z olsztyńskich przedszkoli.

Pracownicy placówki zareagowali, kiedy po jedno z dzieci zgłosili się rodzice pod wyraźnym wpływem alkoholu.

Okazało się, że 24-letnia matka miała w organizmie ponad promil alkoholu, badanie 28-letniego ojca dało wynik niemal 1,5 promila. Policjanci przekazali dziecko pod opiekę innemu, trzeźwemu członkowi rodziny.

Sprawą zajmie się teraz sąd rodzinny.

Policja przypomina, że na rodzicach ciąży szczególny obowiązek opieki nad małoletnim. Spożywanie alkoholu nie pomaga w realizowaniu tego obowiązku.

Za narażenie na niebezpieczeństwo osoby, nad którą mamy obowiązek opieki, kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. Za dopuszczenie do przebywania małoletniego w niebezpiecznych dla jego zdrowia okolicznościach sąd może nałożyć grzywnę do 5 tys. zł.