Czesław Jerzy Małkowski krytykuje Roberta Szewczyka. Chodzi o wizyty ministrów

2024-04-15 10:30:02(ost. akt: 2024-04-15 12:13:14)
Od lewej: Czesław Jerzy Małkowski, marszałek Marcin Kuchciński, minister sprawiedliwości Adam Bodnar i Robert Szewczyk

Od lewej: Czesław Jerzy Małkowski, marszałek Marcin Kuchciński, minister sprawiedliwości Adam Bodnar i Robert Szewczyk

Autor zdjęcia: GO/PAP

Druga tura wyborów prezydenckich w Olsztynie odbędzie się już za tydzień, co oznacza, że kampania wyborcza wchodzi w najgorętszą fazę. Obydwaj kandydaci wyciągają już swoje największe działa. Robert Szewczyk w sobotę zaprosił ministra sprawiedliwości, o którym dyskutował na temat wyprowadzenia aresztu śledczego z centrum Olsztyna, co Czesław Jerzy Małkowski ostro skrytykował.
W drugiej turze wyborów prezydenckich w Olsztynie, które obędą się w najbliższą niedzielę (21 kwietnia) zmierzy się wygrany pierwszej tury Robert Szewczyk (32,81 proc. wszystkich głosów) i Czesław Jerzy Małkowski, którego poparło 21,16 proc. głosujących.

Obydwaj panowie od wielu tygodni prowadzą swoje kampanie wyborcze, które po ogłoszeniu wyników pierwszej tury nabrały szaleńczego tempa. Zarówno Robert Szewczyk jak i Czesław Jerzy Małkowski odbywają rozmowy z mieszkańcami, spotykają się na debatach, nagrywają spoty wyborcze i organizują konferencje prasowe.

Dziś (poniedziałek 15 kwietnia) Czesław Jerzy Małkowski zorganizował właśnie konferencję prasową, podczas której oskarżył Roberta Szewczyka o nierówną walkę.

Przed pierwszą turą 18 marca w Olsztynie pojawiła się minister Marzena Okła-Drewnowicz, która zapewnia, że w Olsztynie powstanie centrum seniora sugerując, że jest to wstępna zasługa jednego z kandydatów. Później pojawia się pan minister Bodnar, który na tle aresztu śledczego z działaczami Platformy zapewnia, że ten areszt może być przeniesiony i on się na to zgadza. Jutro albo dzisiaj pojawi się kolejna pani minister, które będzie składała kolejne zapewnienia na świetne działania samorządu pod jurysdykcją Platformy Obywatelskiej. Oczekuję, że w czwartek lub najpóźniej w piątek pojawi się premier Tusk. Pytanie: czy na prawdę państwo powinno finansować samorządową kampanię wyborczą? Przecież ministrowie nie przychodzili tu na własnych nogach, tylko transportem, którego koszt pokrywa budżet państwa. Telewizja nie funkcjonuje również za darmo. Mógłbym wyliczać jeszcze inne elementy państwowej kampanii wyborczej — mówił Czesław Jerzy Małkowski podczas konferencji prasowej.

Kandydat na prezydenta Olsztyna odniósł się także do działań Państwowej Agencji Prasowej, która jego zdaniem odgrzewa stare tematy, aby mu zaszkodzić w obecnej kampanii.

Polska Agencja Prasowa wraca do przeszłości, procesów sądowych itd. Puentując te działania mogę odczytać tylko wyrok uniewinniany, na który czekałem 14 lat — powiedział Czesław Jerzy Małkowski, po czym odczytał treść wyroku w swojej sprawie.

Robert Szewczyk odniósł się do zarzutów, które kierował w jego stronę Czesław Jerzy Małkowski.

— Na obecności ministrów w Olsztynie nasze miasto może tylko skorzystać. To jest ich inicjatywa, są zainteresowani naszym miastem, chcą pomóc, ja nie będę im odmawiał. I jest to sytuacja bez precedensu, od wielu, wielu lat Olsztyn nie miał takiego zainteresowania polskiego rządu — zauważa Robert Szewczyk — Dziwi mnie, że pan Czesław prowadzi kampanię negatywną, ja chcę rozmawiać o moim programie, o Olsztynie, o pewnej przyszłości dla naszego miasta — mówi kandydat KO na prezydenta Olsztyna.

I dodaje: Hasłem wyborczym pana Czesława jest „żeby ludzi łączyć nie dzielić”. Z przykrością zauważam, że bardzo się pan stara podzielić mieszkańców Olsztyna.

Karol Grosz

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. josep #3114453 15 kwi 2024 16:17

    Panie Robercie Szewczyk proszę powiedzieć kiedy zlikwiduje Pan areszt śledczy w Olsztynie i gdzie przeniesie więżniów i aresztowanych ? Czy wypuści ich Pan do domu ?

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz