Kiedy ruszy wrotkowisko na Uranii w Olsztynie? Znamy wstępny termin

2024-04-11 11:31:02(ost. akt: 2024-04-11 12:49:26)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Jedną z form atrakcji wyremontowanej hali Urania będzie wrotkowisko. Miało ono ruszyć zaraz po zakończeniu działania lodowiska, lecz plany się zmieniły. Kiedy mieszkańcy Olsztyna będą mogli korzystać z wrotkowiska?
Hala Urania posiada kilka ciekawych atrakcji rekreacyjnych. Jednym z nich było lodowisko, z którego mieszkańcy Olsztyna bardzo chętnie korzystali.

31 marca, wraz z zakończeniem sezonu zimowego, lodowisko na Uranii zostało wyłączone z użytku. Według wcześniejszych ustaleń, chwilę później zamiast tafli lodu miała pojawić powierzchnia umożliwiająca mieszkańcom jazdę na wrotkach. Jak się okazuje, na wrotkowisko będziemy musieli poczekać jeszcze nieco dłużej.

— Wstępny termin udostępnienia wrotkowiska dla uczęszczających to koniec kwietnia. Spowodowane jest to różnymi pracami technologicznymi po niedawno zakończonym sezonie oraz czyszczeniem powierzchni z tafli lodu — dowiedzieliśmy się od władz spółki zarządzającej Hala Olsztyn.

Co ciekawe, nie byłby to pierwszy raz, kiedy przy hali pojawi się wrotkowisko. Jesienią 2020 roku, w ramach VII Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego, jeszcze przy starej Uranii umieszczono specjalną kładkę umożliwiającą wrotkowe szaleństwo. Przy rozkręcającym się powoli sezonie letnim nowe wrotkowisko ma okazję być bardzo chętnie uczęszczanym miejscem.

Janusz Siennicki