Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie z dotacją ministra kultury

2024-04-08 18:30:46(ost. akt: 2024-04-08 15:00:37)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: UM Olsztyn

Projekt o nazwie „Biblioteka po drodze” otrzymał dofinansowanie z resortu kultury w wysokości 29 625 zł. — W ramach przyznanych środków zamierzamy zorganizować szereg wydarzeń — zapowiada Krzysztof Dąbkowski, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie.
Pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie pozyskali dotację z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Partnerstwo dla książki”.

Projekt o nazwie „Biblioteka po drodze” otrzymał dofinansowanie w wysokości 29 625 złotych. Dodatkowo olsztyńska biblioteka jest zobowiązana do wkładu własnego w minimalnej kwocie 20 proc., tj. 5925 zł.

— Cieszymy się ogromnie, bo działania projektowe z cyklu „Biblioteka po drodze” już się rozgościły w świadomości czytelniczej mieszkańców — mówi Krzysztof Dąbkowski, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie.

Dyrektor wskazuje, że w ramach przyznanych środków zamierza zorganizować od 1 czerwca do 30 września szereg wydarzeń w naszych bibliotekach oraz przestrzeni miasta. W programie znajdą się m.in.: spotkania autorskie z popularnymi, cenionymi i nagradzanymi pisarzami, prelekcje, warsztaty dotykające ważnych dziedzin życia codziennego, animacje dla dzieci oraz dorosłych.

— Postaramy się, aby zaplanowane na najbliższe miesiące wydarzenia dowiodły, że biblioteka jest zawsze po drodze — dodaje.

MBP w Olsztynie to sieć 14 filii rozmieszczonych w trzynastu lokalizacjach. Pomysłodawcy projektu „Biblioteka po drodze” pragną podkreślić, że placówki są dosłownie w zasięgu ręki mieszkańców. Można odwiedzić jedną z nich wracając z pracy, będąc na spacerze z dzieckiem lub psem.

— Poprzez takie działania chcemy wzmocnić funkcję biblioteki publicznej jako ośrodka promującego kulturę i aktywizującego lokalną społeczność — podsumowują pracownicy MBP w Olsztynie.