Rolnicy zablokują rondo pod Olsztynem. Będą poważne kłopoty

2024-03-15 13:07:37(ost. akt: 2024-03-15 13:15:53)

Autor zdjęcia: mat.pras.

Rolnicy zapowiadają blokadę ronda w ciągu drogi krajowej nr 51 W ciągu dnia pokonują je tysiące mieszkańców okolicznych miejscowości pracujących w stolicy Olsztyna.
Rolnicza blokada rozpocznie się 20 marca. Wtedy rolnicy ciągnikami wjadą na rondo pod Dywitami w ciągu DK 51. To oznacza paraliż komunikacyjny tego miejsca, okolicznych miejscowości, a także części Olsztyna przy al. Wojska Polskiego. W ciągu dnia pokonują je tysiące mieszkańców okolicznych miejscowości pracujących w stolicy Olsztyna.

W sprawie planowanej blokady i jej skutków 15 marca doszło do spotkania policji, władz Dywit i przedstawicieli olsztyńskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

— Blokada będzie trwała w godz. 10-16 — informuje Katarzyna Kozłowska, rzeczniczka GDDKiA w Olsztynie.

Blokada będzie polegała na tym, że we wskazanych godzinach rolnicy w ciągnikach będą jeździć po rondzie.

Organizatorzy zgromadzenia spodziewają się około 50 ciągników w tym miejscu i około 100 rolników. Przez rondo przejazd będą miały tylko pojazdy uprzywilejowane będące w działaniu (policja, straż pożarna, pogotowie), dodatkowo organizatorzy zapowiedzieli, że około godz. 15:00 będą przepuszczać mieszkańców Osiedla Sterowców wracających z pracy, którzy w czasie trwania blokady, po wyrażeniu zgody przez Arbet i Aldi.

— Gmina Dywity napisała do nich prośbę - będą mieli możliwość korzystać też z drugiego wjazdu na Osiedle Sterowców (wjazd przez bramę w kierunku Dywit). Organizator protestu zgodził się również na przepuszczanie przez rondo w godz. od 10-16 autobusów linii 110, ale ostatecznie zostanie to potwierdzone w poniedziałek 18 marca po zatwierdzeniu objazdów na dzień protestów przez policję — informuje Jacek Niedzwiecki, z Urzędu Gminy w Dywitach.

Kursy linii 108 i 112 w godz. od 10 do 16 będą skrócone i będą się odbywać na trasie: Olsztyn-Kieźliny - pętla-Słupy-Różnowo-Dywity i z powrotem tą samą trasą. Policja w poniedziałek 18 marca poda dokładne objazdy na dzień protestu, wstępnie wiadomo, że samochody osobowe jadące od Dobrego Miasta w kierunku Olsztyna będą kierowane na Podleśną, a większe samochody w Spręcowie na tzw. dużą pętlę w kierunku na Sętal i Tuławki, w kierunku przeciwnym ruch będzie się odbywał najprawdopodobniej ul. Jagiellońską w kierunku na Wadąg, Różnowo, Słupy, Tuławki.

Grzegorz Szydłowski

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. und #3114064 15 mar 2024 15:13

    Najwięcej kłopotów zrobią chłopi sami sobie bo w tym kierunku jest ich najwięcej. Choć ich racje mogą być uzasadnione to tak jak górników ich koniec zbliża się dużymi krokami. To nawet nie zależy od Europy.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

  2. toja #3114063 15 mar 2024 13:30

    ja rozumię kłopoty rolnikow ale zeby tyle ludzi musi przez nich cierpiec to zgroza.Ja nie przypominam sobie aby rolnicy byli zadowoleni-a to susza a to za mokro to multum powodow z ktorych nie są zadowoleni.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz