Policjant z Akademii Policji w Szczytnie ujął kompletnie pijanego kierowcę. 66-latek niczego nie świadomy jechał tuż przed nim

2024-03-14 08:00:05(ost. akt: 2024-03-13 15:49:02)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: KPP Bartoszyce

Policjantem jest się zawsze, nawet po służbie. Udowodnił to funkcjonariusz z Akademii Policji w Szczytnie, który wracając po skończonej służbie do domu ujął nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.
We wtorek (12 marca) około godz. 18:30 policjant z Akademii Policji w Szczytnie wracał po skończonej służbie do domu. W okolicy miejscowości Tylkowo zauważył jadącego przed nim citroena, którego kierujący wykonywał podejrzane manewry na drodze.

Jechał wężykiem, włączał kierunkowskazy, mimo że nie zmieniał pasa ani kierunku ruchu. Wzbudziło to w funkcjonariuszu podejrzenie, że osoba siedząca za kierownicą citroena może znajdować się pod wpływem alkoholu lub podobnie działających substancji.

Kierujący citroenem zatrzymał się przy jednym ze sklepów. Widząc, że policjant pojechał za nim wysiadł z auta i zaczął nerwowo się rozglądać. Funkcjonariusz podszedł do niego i od razu wyczuł od mężczyzny alkohol.

W związku z tym natychmiast wezwał na miejsce patrol Policji. Policjanci potwierdzili, że 66-latek jest pijany. Badanie na zawartość tej substancji w jego organizmie wykazało ponad 2 promile.

Mężczyzna został zatrzymany. Stracił już prawo jazdy a za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.