Balon meteorologiczny spadł w okolicach wsi Kierwik na Mazurach

2024-03-05 12:31:36(ost. akt: 2024-03-05 12:54:50)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum Gazety Olsztyńskiej

Dziś (wtorek 5 marca) w okolicach wsi Kierwik niedaleko Rucianego-Nidy spadł balon meteorologiczny. Przypomnijmy, że wczoraj do podobnego zdarzenia doszło w okolicy Miłakowa.
Na miejscu zdarzenia pracują policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie. Balon został odnaleziony podczas spaceru jednego z mieszkańców w okolicy jeziora Kierwik, blisko miejscowości o tej samej nazwie. Mieszkaniec powiązał sprawę z wczorajszym znaleziskiem w okolicach Miłakowa i postanowił powiadomić służby.

Jak udało nam się ustalić, policjanci z KPP w Szczytnie zabezpieczyli obiekt i poinformowali wojsko, które przejmie balon.

Przypomnijmy, że wczoraj (poniedziałek 4 marca) policjanci z Ostródy zabezpieczyli przedmiot, który wylądował w okolicy wsi Miłakowo. Według informacji udzielonych przez PAP Rafała Jackowskiego z zespołu prasowego warmińsko-mazurskiej policji, zostanie on przekazany wojsku.

Szef MON stwierdził, że to służby cywilne, a nie wojskowe, powinny zajmować się tym typem spraw, gdyż jest to najprawdopodobniej balon meteorologiczny. Zespół składający się z funkcjonariuszy ABW, żandarmerii oraz policji zabezpieczył nieznany obiekt koło Morąga.