47-letnia mieszkanka Działdowa ledwo trzymając się na nogach spacerowała z dzieckiem w pobliżu jeziorka miejskiego

2024-03-05 09:10:00(ost. akt: 2024-03-05 09:24:01)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: pixabay.com

Nidziccy policjanci interweniowali wobec 47-latki, która pod wpływem alkoholu opiekowała się swoją 6-letnią córką. Kompletnie pijana kobieta, ledwo trzymając się na nogach, szła z dzieckiem przez miasto.
W sobotę (2 marca) około godz. 18:30 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Nidzicy otrzymał informację, że w okolicy jeziorka miejskiego w Nidzicy idzie kompletnie pijana kobieta wraz z małym dzieckiem.

Policjanci natychmiast podjęli interwencję i na ul. Słowackiego zauważyli kobietę, która z trudnością utrzymywała równowagę. Wraz z nią była kilkuletnia dziewczynka.

Przeprowadzone badanie na stan trzeźwości wykazało 3,4 promila alkoholu w organizmie 47-letniej mieszkanki Działdowa. Kobieta oświadczyła, że wraca od swojej siostry, z którą spożywała alkohol.

Dodała, że doszło między nimi do kłótni i idzie na dworzec, a obecne z nią dziecko to jej 6-letnia córka.

Policjanci przewieźli kobietę z dzieckiem do komendy i ustalili numer telefonu do ojca dziewczynki, który niezwłocznie przyjechał do jednostki i przejął opiekę nad 6-latką.

Sporządzona przez policjantów dokumentacja z przeprowadzonej interwencji, trafi do sądu rodzinnego, który zajmie się tą sprawą.