Policjanci z Warmii i Mazur przez weekend zatrzymali 23 nietrzeźwych kierowców. Pijanych nie zabrakło również w Olsztynie

2024-02-26 16:00:41(ost. akt: 2024-02-26 15:07:43)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: PAP

Praktycznie nie ma dnia, aby policjanci nie jechali do zgłoszonej kolizji drogowej. Niezachowanie należytej odległości od drugiego pojazdu, nieprawidłowe wyprzedzenia oraz niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze to przyczyny zdarzeń drogowych minionego weekendu. Niestety nie zabrakło również nietrzeźwych kierujących.
W miniony weekend (23-25 lutego) policjanci z Warmii i Mazur odnotowali 4 wypadki, w których 4 osoby zostały ranne. Funkcjonariusze byli wzywani do 141 kolizji drogowych i zatrzymali 23 nietrzeźwych kierujących.

W sobotę (24 lutego) funkcjonariusze z polecenia oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie udali się na ul. Dworcową w Olsztynie.

Ze zgłoszenia wynikało, że świadek zdarzenia widział jak osoba siedząca za kierownicą mercedesa miała uszkodzić unieruchomione pojazdy na jednym z parkingów i może znajdować się pod wpływem alkoholu.

Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynikało, że za kierownicą mercedesa znajduje się 41-latek, który miał doprowadzić do zdarzenia drogowego z dwoma zaparkowanymi pojazdami.

Badanie policyjnym alkomatem wykazało blisko 2 promile alkoholu w jego organizmie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Policjanci sporządzili dokumentację, która trafi do sądu.

Tego samego dnia funkcjonariusze z polecenia oficera dyżurnego udali się do Kronowa, gdzie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem pojazdu marki Honda oraz Audi.

Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynikało, że kierujący pojazdem marki Honda 66-latek w pobliżu m. Kronowo miał nie ustąpić pierwszeństwa przejazdu kierującemu pojazdem marki Audi. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło na jaw, że 66-latek ma zatrzymane prawo jazdy. Policjanci sporządzili dokumentację, która trafi do sądu.

Z kolei w niedzielę (25 lutego) na ul. Płoskiego w Olsztynie funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej z powodu przekroczenia dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o 59 km/h 23 - letniego kierującego pojazdem marki Suzuki. Mężczyzna jechał 109 km/h przy ograniczeniu 50 km/h.

Tego samego dnia funkcjonariusze na ul. Towarowej w Olsztynie zatrzymali do kontroli drogowej z powodu przekroczenia dozwolonej prędkości o 51 km/h w obszarze zabudowanym 33-latka kierującego pojazdem marki Volvo. Zarówno 23-latkowi jak i 33-latkowi zostało zatrzymane prawo jazdy.

Za powyższe wykroczenie mężczyźni zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 1500 złotych.