Miss Japonii zrzekła się tytułu - miała romans z żonatym mężczyzną

2024-02-23 20:50:43(ost. akt: 2024-02-23 23:53:11)

Autor zdjęcia: zrzut ekranu/youtube

Pomimo urodzenia na Ukrainie, została wybrana Miss Japonii, co wywołało burzę publiczną i dyskusję na temat reprezentacji japońskich ideałów piękna. A to był dopiero początek rozgłosu wokół "kłopotliwej" Miss.
26-letnia Karolina Shiino, zwyciężczyni konkursu piękności w Japonii, zdecydowała się zrezygnować z tytułu po ujawnieniu przez media jej romansu z mężczyzną, który był już żonaty. Jej wybór na Miss Japonii, wywołał burzę publiczną i dyskusję na temat reprezentacji japońskich ideałów piękna. A to był dopiero początek rozgłosu wokół "kłopotliwej" Miss.

Japoński magazyn "Shukan Bunshun" podał informację, że 26-letnia Miss uwikłała się w romans z żonatym influencerem i lekarzem, a później napisał o tym portal BBC. Organizatorzy konkursu Miss Japonii, początkowo stanęli w obronie zwyciężczyni, utrzymując, że Shiino nie miała pojęcia o małżeństwie mężczyzny.

Jednakże wkrótce sama kobieta przyznała się do swojej wiedzy na temat związku i rodziny mężczyzny. Publicznie przepraszała za popełniony błąd i zrezygnowała z tytułu Miss Japonii, co zostało zaakceptowane przez organizatorów.

Karolina Shiino zwróciła się również do swoich fanów poprzez oficjalne oświadczenie, przyznając się do wprowadzenia ludzi w błąd. Wyraziła skruchę za spowodowane kłopoty oraz zdradę tych, którzy ją wspierali.

Postanowiono, że tytuł Miss Japonii pozostanie nieobsadzony do końca roku, pomimo wcześniejszego wyboru kilku wicemiss.

Karolina Shiino, urodzona na Ukrainie, zdobyła tytuł Miss Japonii 22 stycznia. To pierwsza osoba pochodzenia europejskiego, która otrzymała to wyróżnienie. Przeniosła się do Japonii w wieku pięciu lat wraz z matką i przyjęła nazwisko ojczyma. Mówi i pisze płynnie po japońsku, a w 2022 roku uzyskała obywatelstwo japońskie.

Mimo wcześniejszych trudności z akceptacją jako Japonka, po zdobyciu tytułu Miss Japonii wyraziła radość z faktu, że teraz jest uznawana za prawdziwą Japonkę.