Stomil Olsztyn ma wątpliwości co do realizacji jednego z turniejów. Klub wydał oświadczenie

2024-02-25 15:00:00(ost. akt: 2024-02-23 14:30:36)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Od kilku dni jest głośno o wielkim powrocie turnieju "Stomil Cup", który ma odbyć się w Hali Urania. Mimo to, głosy są podzielone. Stomil Olsztyn ma pewne wątpliwości.
Na tę wiadomość czekało pewnie wielu sportowców z Olsztyna i nie tylko. Stomil Cup ponownie wraca na języki olsztynian jako jedna z większych imprez w mieście.

W czwartek (22 lutego), na oficjalnym profilu imprezy pojawiła się informacja, że trzydniowa impreza sportowa z rywalizacją w kilku dyscyplinach odbędzie się w styczniu 2025 roku.

— Dzisiaj w Hali Urania, organizator Mariusz Borkowski podpisał umowę na wynajęcie obiektu. Na razie musicie uwierzyć nam na słowo - takiego wydarzenia w Olsztynie jeszcze nie było — przekonują organizatorzy.

Nie wszyscy jednak podzielają ten entuzjazm.

Stomil Olsztyn w oficjalnym oświadczeniu poinformował, że ma pewne wątpliwości, co do realizacji turnieju.

— W odniesieniu do licznych zapytań kierowanych do klubu dotyczących turnieju "Stomil Cup", oświadczamy, że zarząd klubu kilkukrotnie dzielił się z Panem Mariuszem Borkowskim swoimi wątpliwościami co do wykorzystania nazwy "Stomil" w turnieju — napisano na oficjalnej stronie biało-niebieskich.

Klub, jak twierdzi, nie ma żadnego wpływu na turniej, a jego formuła, nie została z nimi skonsultowana na żadnym etapie. Mimo, że Stomil wykazywał takie prośby.

— Obawy są tym bardziej uzasadnione mając na względzie obecne szkody wizerunkowe wynikające z oskarżeń wobec klubu KKP Stomilanki Olsztyn oraz z uwagi na wielokrotnie podnoszone i powszechnie znane zarzuty kierowane do ówczesnego prezesa Stomilu Olsztyn, dotyczące rozliczenia akcji „MilionDlaStomilu” oraz sytuacji finansowej klubu, gdy organizator Stomil Cup ustępował z funkcji członka zarządu Stomilu — dodał zarząd.

Stomil przekazał również dobrą wiadomość. Klub także pracuje nad turniejem, który chce zorganizować na początku przyszłego roku, a który będzie inaugurował obchody 80-lecia zespołu.