57-latek z Giżycka strzelał z procy w mieście. Trafił w samochód, przy którym stał jego właściciel

2024-02-21 20:03:40(ost. akt: 2024-02-21 14:57:43)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: pixabay

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi 57-latkowi z Giżycka, który strzelając z procy uszkodził dwie szyby w stojącym aucie. Podczas czynności przeszukania samego mężczyzny jak i jego pojazdu policjanci ujawnili procę z metalowymi kulkami, woreczki z zawartością amfetaminy i zawiniątko z marihuaną, a także 1 sztukę amunicji myśliwskiej.
Do zdarzenia doszło we wtorek (20 lutego) na terenie Giżycka.

Z relacji i zeznań pokrzywdzonego wynika, że zaparkował swój pojazd przy jednym ze sklepów. Stojąc przy aucie w pewnym momencie usłyszał metaliczny dźwięk, oglądając auto z każdej strony zauważył dziurę w jednej z szyb, kolejna szyba była pęknięta.

Kiedy rozejrzał się zauważył mężczyznę strzelającego z procy. Podszedł do niego i zapytał, dlaczego to zrobił, lecz odpowiedzi nie otrzymał. Pokrzywdzony wezwał na miejsce patrol policji.

W tym czasie będący w okolicy patrol straży miejskiej ujął podejrzanego o zniszczenie szyb w pojeździe. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce przejęli mężczyznę i dokonali czynności przeszukania zarówno jego samego jak i jego auta.

Mężczyzna miał przy sobie woreczki z amfetaminą i zawiniątko z marihuaną, policjanci ujawnili również procę i metalowe kulki oraz 1 sztukę amunicji myśliwskiej.

57-latek został zatrzymany i osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Już usłyszał zarzuty zniszczenia mienia.

Teraz policjanci prowadzą dalsze czynności w kierunku posiadanych przez mężczyznę narkotyków i amunicji.