Zakończono prace na polu do Disc Golfa na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Rozpoczęły się już pierwsze rozgrywki

2024-02-18 13:00:00(ost. akt: 2024-02-16 14:02:48)

Autor zdjęcia: UWM

Pod koniec grudnia zakończono prace związane z oddaniem do użytku Pola do Disc Golfa na terenie kampusu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. To jeden z projektów, które studenci i pracownicy wybrali w pierwszej edycji Otwartego Budżetu Akademickiego. Już odbywają się tam oficjalne rozgrywki.
— Disc golf to sport, rekreacja, która polega na rzucaniu dyskami do koszy metalowych. Należy trafić do nich w jak najmniejszej ilości rzutów (podobnie jak w klasycznym golfie). Zamiast piłeczki i kija mamy dyski a zamiast dołka jest kosz — tłumaczy Adam Świderski z Disc Golf Olsztyn.

Arkadiusz Rosiński dodał, że w tamtym roku było prowadzonych wiele otwartych warsztatów i mniejszych lokalnych spotkań.

— Zainteresowanie ludzi było dość spore. Pytali, jak można do nas dołączyć — wskazał.

Fot. UWM

Miłośnicy tej dyscypliny nie czekali długo i chwilę po ukończeniu Pola do Disc Golfa na terenie kampusu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie już 3 lutego wystartowały oficjalne rozgrywki.

Zimowa Liga Disc Golfa do stolicy regionu ściągnęła także gości z południa Polski i
znad morza.

— W pierwszej kolejce było 40 uczestników - m.in. z Olsztyna, Warszawy i Trójmiasta, ale też ktoś specjalnie z Gliwic przyjechał, by poznać to nasze pole! Pole zlokalizowane jest na górce kortowskiej oraz za Wydziałem Humanistycznym (w stronę weterynarii). Jest otwarte całą dobę. Niektóre kosze są nawet oświetlone i w nocy można ćwiczyć tam krótsze rzuty. Bywamy tutaj bardzo często i tłumaczymy zasady. Poziom wejścia jest bardzo niski. Wystarczy mieć dysk i próbować sobie rzucać — wyjaśnili mężczyźni.

Najbliższa kolejka Zimowej Ligi Disc Golfa odbędzie się 24 lutego. Finał rozgrywek zaplanowano na początek kwietnia.