Dramatyczny protest rolników we Wrocławiu [GALERIA]

2024-02-15 18:15:22(ost. akt: 2024-02-15 18:32:01)

Autor zdjęcia: PAP

Rolnicy, oburzeni wdrożeniem "Zielonego Ładu", który przewiduje znaczne ograniczenia w hodowli zwierząt, podjęli protest.
Na początku, rolnicy protestujący zebrali się przed siedzibą przedstawicielstwa Komisji Europejskiej przy ul. Widok, gdzie zostały przedstawione ich postulaty. Później, uczestnicy manifestacji przemaszerowali pod urząd wojewódzki, niosąc trumnę symbolizującą potencjalny upadek polskiego rolnictwa. Na spotkanie z manifestantami wyszedł wojewoda.

Podpalano opony, a budynek urzędu był obrzucany jajkami. Protestujący nie podporządkowali się poleceniom policji.

Zgromadzenie rozpoczęło się około godziny 10 od wręczenia postulatów przedstawicielowi Komisji Europejskiej. Użyto materiałów pirotechnicznych, a budynek Komisji Europejskiej został obrzucony jajkami. Wówczas protest został rozwiązany przez organizatora.

"Szybciej niż zakładał plan zgromadzenia udrożniona została ul. Widok. Manifestanci przeszli z ul. Widok przez pl. Dominikański pod urząd wojewódzki i praktycznie od godz. 11-11.15 udrożniona już została ta część miasta. Komunikacja miejska bez przeszkód porusza się przez pl. Społeczny, więc z punktu widzenia transportowego tutaj nie ma większych zmian" - powiedział Arkadiusz Filipowski z biura prasowego urzędu miejskiego Wrocławia.

Rolnicy, oburzeni wdrożeniem "Zielonego Ładu", który przewiduje znaczne ograniczenia w hodowli zwierząt, podjęli protest. Oprócz tego, domagają się uregulowania handlu z Ukrainą, skąd w sposób niekontrolowany napływają towary, prowadząc do spadku cen w skupach.


Fot. PAP

Fot. PAP

Fot. PAP

Fot. PAP

Fot. PAP

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. as. #3113709 17 lut 2024 22:19

    Media prywatne oraz przejęte przez rządzącą koalicję 13 grudnia jakoś wyjątkowo rzadko i oszczędnie informują o protestach rolników. Czyżby te protesty przeciwko próbom UE wyeliminowania europejskiego rolnictwa nie zasługiwały na ich relacjonowanie?

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz