Mirosław Arczak kandydatem na prezydenta Olsztyna. Bezpartyjny kandydat wystartuje z list Wspólnego Olsztyna

2024-02-14 13:37:26(ost. akt: 2024-02-14 16:58:06)

Autor zdjęcia: Karol Grosz

Radny Mirosław Arczak oficjalnie ogłosił swój start w wyborach na prezydenta Olsztyna. To po Robercie Szewczyku (KO) i Tomaszu Owsianiku (Konfederacja) trzeci oficjalny kandydat na fotel prezydenta miasta.
Mirosław Arczak to obecny radny, który reprezentuje „Wspólny Olsztyn”, czyli formację zrzeszającą olsztyńskich aktywistów miejskich. Kandydat ma 45 lat i urodził się w Olsztynie. Jak sam wielokrotnie podkreśla, „wychował się na Zatorzu, na tradycyjnym podwórku pełnym dzieci, wśród zabytkowych kamienic”. Swoje wykształcenie zdobywał w zatorzańskich szkołach, bo kończył kolejno SP1 i LO3, oraz jest absolwentem Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, gdzie ukończył bioinżynierię zwierząt.

Mirosław Arczak przez 5 lat pracował jako urzędnik w olsztyńskim ratuszu, co pozwoliło mu na zdobycie wiedzy na temat funkcjonowania samorządu i jednostek miejskich. W 2018 roku wszedł do Rady Miasta z bezpartyjnego ugrupowania „Wspólny Olsztyn”. Mieszkańcom Olsztyna dał się poznać jak aktywny radny, który zabiera głos w wielu miejskich tematach.

Ewenementem w skali kraju jest jego program minigrantów #dasię, w ramach którego regularnie od 26 miesięcy przeznacza część swojej diety radnego na wsparcie inicjatyw zgłaszanych przez mieszkańców, organizacje społeczne czy szkoły.

Dziś (środa 14 lutego) podczas oficjalnej konferencji prasowej radny Mirosław Arczak został oficjalnie zaprezentowany jako kandydat na prezydenta Olsztyna w nadchodzących wyborach.

— Jestem niezwykle dumny z tego, że koleżanki i koledzy zadecydowali, żebym to właśnie ja reprezentował Wspólny Olsztyn jako kandydat na prezydenta Olsztyna. Te pięć lat w Radzie Miasta głosowałem i działałem tak, aby Wspólny Olsztyn nie musiał się wstydzić. Jestem po pięciu latach ciężkiej i rzetelnej pracy, podczas których nie porzuciłem naszych wartości, z którymi również teraz idziemy do wyborów — mówił Mirosław Arczak podczas konferencji prasowej. — Siódmego kwietnia są wybory samorządowe, ale my już dzisiaj chcemy przekazać dobrą wiadomość: będzie na kogo głosować z czystym sumieniem i spokojną głową. Założyliśmy komitet wyborczy "Wspólny Olsztyn" po to, żeby jeszcze większa grupa reprezentantów miasta mogła wejść do Rady Miasta. Mówię "mieszkańców" bo Wspólny Olsztyn to oddolna i bezpartyjna inicjatywa a na naszych listach znajdą państwo reprezentantów ludzi edukacji, kultury, sportu i spraw, które są najbliżej mieszkańców — dodał radny Arczak.

Fot. Karol Grosz

Aktualnie Wspólny Olsztyn zrejestrował komitet i przedstawił swoich kandydatów. Jak podkreśla radny Mirosław Arczak — program wyborczy jeszcze przechodzi ostatnie szlify i będzie zaprezentowany do końca lutego, podobnie jak listy poszczególnych kandydatów.

— Dzisiaj mogę powiedzieć, że nasz program wyborczy będzie się opierał o głosy mieszkańców, czyli wszystko to, co spływało do mnie jako radnego. Wszystko to chłonąłem i zbierałem po to, żeby stanąć tutaj gotowy i powiedzieć, że Wspólny Olsztyn ponownie będzie chciał wejść do Rady Miasta — zaznacza radny Mirosław Arczak.

Karol Grosz

Fot. Karol Grosz