Chcą nowym mostem przez Łynę połączyć Olsztyn ze Stawigudą

2024-02-08 13:35:28(ost. akt: 2024-02-12 08:51:27)
— Dlaczego Przewodniczący Rady Miasta Olsztyna i Wójt Gminy Stawiguda organizują wspólną konferencję? — pyta na swoim FB Robert Szewczyk, przewodniczący rady Miasta Olsztyna. I odpowiada: — Współpracując, Olsztyn i Stawiguda są w stanie lepiej i szybciej zadbać o swoich mieszkańców.
Współpraca zamiast rywalizacji. Ten cel przyświecał wspólnej konferencji prasowej wójta Stawigudy Michała Kontraktowicza i Roberta Szewczyka, przewodniczącego Rady Miasta Olsztyna. Konkretnie chodzi o kolejne połączenie gminy i miasta.

Jak poinformował na konferencji Michał Kontraktowicz gmina planuje budowę drogowej przeprawę przez Łynę. Zlecono już wykonania programu funkcjonalno-użytkowego na przedłużenie ul. Zachodniej w kierunku drogi powiatowej, która łączy się z DK51.
Krok ten, będzie pierwszym, do stworzenia lokalnej obwodnicy, która znacząco może usprawnić ruch wokół rozrastającego się osiedla.
Kolejny odcinek ul. Zachodniej zaplanowano aż do brzegów Łyny, co będzie stanowić kluczowy element projektu drogowej przeprawy przez rzekę. Inwestycję szacuje się na ponad 100 milionów złotych. Projekt ma być realizowany we współpracy z Olsztynek i powiatem olsztyńskim.

— Pokazaliśmy, w jaki sposób można zbudować nową drogę, która połączy ulicę Bukowskiego i aleję Warszawską. Michał Kontraktowicz i ja zadeklarowaliśmy współpracę, by ta droga powstała jak najszybciej. To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców Osiedla Generałów, Jarot i Pieczewa — podsumowuje Robert Szewczyk.

oprac. ih