Co powstaje przy lotnisku w Olsztynie? To ogromny obiekt [ZDJĘCIA]

2024-01-09 16:00:03(ost. akt: 2024-01-09 14:59:18)
Według zapowiedzi inwestora obiekt ma być gotowy na początku drugiej połowy 2024 roku.

Według zapowiedzi inwestora obiekt ma być gotowy na początku drugiej połowy 2024 roku.

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Już niedługo Olsztyn będzie mógł cieszyć się z kolejnego obiektu, który z pewnością przykuje uwagę mieszkańców. Chodzi o park handlowy, który powstaje przy zbiegu ul. Sielskiej i Lotniczej, zaraz obok lotniska Olsztyn-Dajtki.
Olsztyn może pochwalić się wieloma obiektami handlowymi, z których Galeria Warmińska, Aura czy Dekada należą do największych i najczęściej odwiedzanych. Już niedługo "rozkład sił" w tej materii może się znacznie zmienić. Wszystko za sprawą parku handlowego, który aktualnie powstaje w bliskim sąsiedztwie lotniska.

Od lipca 2023 roku powstaje następne miejsce, do którego z pewnością uczęszczać będą potencjalni klienci. Park handlowy przy lotnisku "Dajtki-Olsztyn" wkroczył w zaawansowaną fazę budowy, a według zapowiedzi ma być gotowy na początku drugiej połowy 2024 roku.

Park znajdzie się przy drodze nr. 16 i 51, czyli ważnej arterii drogowej łączącej Olsztyn z Ostródą, skąd następnie można wyruszyć w kierunku Warszawy lub Gdańska. Oznacza to bardzo szybką i wygodną trasę dla osób spoza Olsztyna, które chcą zrobić zakupy w stolicy Warmii i Mazur.

Fot. Zbigniew Woźniak

Kubatura kompleksu handlowego będzie wynosić aż 52 tys. m3 natomiast powierzchnia użytkowa aż 15 000 m2. W środku znajdzie się 20 lokali o metrażu od 100 do 1950 m2. Oprócz sklepów, na terenie parku znajdzie się również miejsce dla stacji benzynowej. Obiekt cieszy się na tyle dużym zainteresowaniem, że jeszcze przed startem budowy, wszystkie dostępne lokale zostały wynajęte przez kupców.

Trwające prace budowlane w pewnym stopniu wprowadzą zmiany w komunikacji na ul. Sielskiej. Wszystko po to, aby zapewnić możliwość płynnego wjazdu na teren parku. Za skrzyżowaniem z ul. Lotniczą w stronę Ostródy powstaje rondo, z którego będą korzystać zarówno przyszli klienci, jak i kierowcy podróżujący w kierunku Ostródy.


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. und #3113076 9 sty 2024 22:28

    To po to cieli las bo zagrażał samolotom aby obok wybudować nowe duże obiekty dla których to samoloty mogą stanowić poważne zagrożenie.

    Ocena komentarza: warty uwagi (23) odpowiedz na ten komentarz