Szef KRRiT apeluje o zgłaszanie przypadków niszczenia archiwów TVP i Polskiego Radia

2023-12-26 09:24:30(ost. akt: 2023-12-26 09:24:58)

Autor zdjęcia: PAP

Ponieważ pojawiają się doniesienia o niszczeniu archiwów TVP i Polskiego Radia uprzejmie proszę wszystkich twórców, których materiały i dzieła stały się niedostępne, o zgłaszanie takich faktów - napisał na platformie X przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Maciej Świrski.
— Ponieważ pojawiają się doniesienia o niszczeniu archiwów TVP i Polskiego Radia uprzejmie proszę wszystkich twórców, których materiały i dzieła stały się niedostępne o zgłaszanie takich faktów na adres przewodniczacy@krrit.gov.pl — napisał przewodniczący KRRiT.

— Wiemy już o wycięciu portalu TVP info, zniknięciu filmów Reset i Resortowe dzieci z VOD, koncertów i filmów o kulturze ludowej z VOD, koncertów Jacka Kowalskiego z ośrodka poznańskiego TVP — dodał Świrski.

W miniony wtorek Sejm podjął uchwałę w sprawie przywrócenia ładu prawnego oraz bezstronności i rzetelności mediów publicznych oraz Polskiej Agencji Prasowej. Resort kultury poinformował w środowym komunikacie, że szef MKiDN Bartłomiej Sienkiewicz, powołując się na Kodeks spółek handlowych, odwołał 19 grudnia br. dotychczasowych prezesów zarządów Telewizji Polskiej, Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej oraz ich rady nadzorcze.

źródło: PAP/Delfina Al Shehabi

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ja. #3112809 28 gru 2023 12:54

    Niszczenie? Pokazać gdzie i kto - nie da się udowodnić? No ale obrzucanie błotkiem to specjalność PiS....

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  2. as. #3112770 26 gru 2023 23:25

    Niszczenie zasobów kultury wcześnie robili Stalin i Lenin, Mao Tse Tung i oczywiście Hitler... No panie pułkowniku Sienkiewicz - stanął Pan w ciekawym towarzystwie... Czy dalej planuje Pan się upodabniać do takich wzorców?

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) odpowiedz na ten komentarz