Quantcast

Sobota, 26 września 2020. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

Region 4.0: Debata o przyszłości Warmii i Mazur [LIVE]

2020-05-28 09:50:00 (ost. akt: 2020-06-03 10:56:28)

Gospodarka, inwestycje i miejsca pracy to kwestie bardzo ważna dla naszego regionu. Każda inwestycja ma to do siebie, że budzi emocje i kontrowersje. Im większa, tym mocniejsze.

Żyjemy w specyficznym miejscu Polski, gdzie musimy godzić rozwój gospodarczy z poszanowaniem przyrody, turystykę z rozwojem innych dziedzin gospodarki. Musimy też jednak pamiętać i o tym, że powiaty turystyczne to tylko część naszego regionu. Ten splot wywołuje liczne kontrowersje wokół inwestycji, które u nas powstają czy są choćby tylko planowane.

Uważamy, że nadszedł czas na poważną rozmowę o naszych problemach. Dlatego w wybranych miastach Warmii i Mazur chcemy przeprowadzić cykl spotkań dotyczących ekonomicznej przyszłości regionu, jak i jego poszczególnych części.

Zaczynamy od powiatu olsztyńskiego, który dzisiaj jest swoistego rodzaju poligonem doświadczalnym w tej kwestii. Nasz region jest mocno zróżnicowany. Podobnie jest z powiatem olsztyńskim. Obok gmin typowo rolniczych, mamy w tym powiecie takie, które w dużym stopniu żyją z turystyki i takie, na obszarze których działa wiele różnej wielkości firm produkcyjnych.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także