Quantcast

Poniedziałek, 23 listopada 2020. Imieniny Adeli, Felicyty, Klemensa

UWM w Olsztynie zmienia organizację roku akademickiego. Co z sesją i egzaminami?

2020-05-11 17:30:49 (ost. akt: 2020-05-11 17:34:52)
Studentki i studenci należą do pokolenia tzw. cyfrowych tubylców, czujących przymus ciągłego korzystania z internetu. Warsztaty są dla nich szansą, by zasiąść w kręgu i twarzą w twarz, bez pośpiechu porozmawiać o rzeczach ważnych.

Studentki i studenci należą do pokolenia tzw. cyfrowych tubylców, czujących przymus ciągłego korzystania z internetu. Warsztaty są dla nich szansą, by zasiąść w kręgu i twarzą w twarz, bez pośpiechu porozmawiać o rzeczach ważnych.

Autor zdjęcia: Pixabay

W ostatnich dniach rektor UWM w Olsztynie dokonał kilku ważnych zmian w bieżącym funkcjonowaniu uczelni. Dotyczą one m.in. ramowej organizacji roku akademickiego.

Zobacz także: Studenci zaliczą zdalną sesję Prof. Jerzy Przyborowski podkreśla, że żaden student nie będzie pozbawiony możliwości zdawania egzaminów UWM przeprowadzi zdalną sesję egzaminacyjną dla ponad 18 tysięcy studentów. To nie wszystko! Największa w regionie uczelnia buduje nowatorskie rozwiązania...

Zobacz także: Kortowiada 2020. Samorząd studencki UWM podjął decyzję w sprawie tegorocznych juwenaliów Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu Zapadła decyzja, na którą czekało wielu studentów i to nie tylko w Olsztynie. Kortowiady w 2020 roku nie będzie. - (...) do ostatniej chwili wierzyliśmy...

Choć niektórzy studenci zaczęli się martwić, że rok akademicki ulegnie zdecydowanemu wydłużeniu, z decyzji rektora Ryszarda Góreckiego wynika, że uzbroić się w cierpliwość będą musieli tylko ci z nich, którzy odbywają zajęcia praktyczne, których nie da się przeprowadzić w formie zdalnej. Zmieniona ramowa organizacja roku przewiduje, że w takim przypadku zajęcia mogą się odbyć także po 15 czerwca, a więc wówczas, kiedy, zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, powinna ruszyć sesja letnia.

A skoro o sesji mowa, to warto zauważyć, że w nowej organizacji roku akademickiego nie zostały wyznaczone sztywne ramy czasowe dla przeprowadzenia egzaminów. Zamiast standardowych dwóch ostatnich tygodni czerwca, wykładowcy i studenci mają na to czas aż do 2 sierpnia. Jeśli chodzi o przedmioty, których zaliczenie jest ściśle powiązane z koniecznością odbycia praktyki, termin może być wyznaczony nawet do 30 września. Wszystko po to, by elastycznie reagować na wyzwania narzucone przez pandemię.


Przypomnijmy, że dzięki ostatnim decyzjom rektora Góreckiego istotne zmiany zostały wprowadzono także w odniesieniu do zasad egzaminowania studentów. Egzaminy, zaliczenia, a nawet egzaminy dyplomowe mogą być przeprowadzane w formie zdalnej, przy wykorzystaniu narzędzi informatycznych.

Zmiany objęły także bibliotekę uniwersytecką. Od poniedziałku uruchomiona została wypożyczalnia. Do odwołania nie są jednak czynne m.in. czytelnie czy agendy z wolnym dostępem. W ograniczonym zakresie funkcjonują też uniwersyteckie obiekty sportowe.
dbp


Więcej informacji o naszym uniwersytecie: >>> kliknij tutaj.

http://www.uwm.edu.pl/sites/default/files/uploads/logotypy-uwm/uwm_logo1.png


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W poniedziałkowym (11 maja) wydaniu m.in.

Inwestor nie wyląduje w Gryźlinach Nie będzie inwestycji na lądowisku w podolsztyńskich Gryźlinach. Miała tu powstać fabryka elementów budowlanych z litego drewna. Jednak austriacki inwestor wycofał się i rozmowy zostały przerwane. Poszło o cenę działki i rosnący opór społeczny.

Witaj szkoło, żegnaj szkoło
W połowie maja mamy poznać decyzję w sprawie dalszej organizacji pracy szkół. Na razie zajęcia są wstrzymane do 24 maja. Ale można już przewidzieć, co zmieni się w ich pracy. Wielu uczniów i nauczycieli chce wrócić. Tylko czy to ma sens?

Jest akt oskarżenia w sprawie śmierci 9-latka
Właściciel lunaparku, w którym miał miejsce śmiertelny wypadek z udziałem 9-letniego chłopca, stanie przed sądem. Prokuratura skierowała akt oskarżenia do sądu.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB