Quantcast

Sobota, 26 września 2020. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

Ponad 140 przypadków naruszenia zakazu wstępu do lasów

2020-04-06 13:41:48 (ost. akt: 2020-04-06 16:38:21)
Strażnicy Leśni z Nadleśnictwa Zaporowo zatrzymali pijanego kierowcę samochodu

Strażnicy Leśni z Nadleśnictwa Zaporowo zatrzymali pijanego kierowcę samochodu

Autor zdjęcia: RDLP w Olsztynie

— W miniony weekend odnotowaliśmy 143 przypadki naruszenia zakazu wstępu do lasu. W głównej mierze osoby naruszające wprowadzone przepisy to kierowcy pojazdów, rowerzyści, osoby spacerujące indywidualnie czy też z psami — poinformował Adam Pietrzak rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie.

Zobacz także: Czy możemy wybrać się na działkę? Czy możemy wybrać się na działkę? Wiadomo, że najlepiej zostać w domu. Jednak wiele osób ma swoje działki i zastanawia się, czy pobyt tam jest w obecnej sytuacji dozwolony? Jest komunikat...
— Za łamanie zakazu wstępu do lasu nie karaliśmy mandatami, a jedynie informowaliśmy i pouczaliśmy o tym zakazie — dodał Adam Pietrzak.

Zobacz także: Lasy państwowe zamknięte. Olsztyński Las Miejski na razie nie [SONDA] Lasy państwowe zamknięte. Olsztyński Las Miejski na razie nie [SONDA] Radny Mirosław Arczak apeluje, żeby prezydent Grzymowicz go nie zamykał. - Szanowny Panie Prezydencie, w związku z wprowadzeniem przez Dyrekcję Lasów Państwowych...
Siedem mandatów, które wystawili Strażnicy Leśni otrzymali kierowcy czterech samochodów osobowych i trzej kierowcy quadów. Powód mandatu był w każdym z tych przypadków taki sam - wjazd pojazdem silnikowym do lasu.

Dodatkowo podczas niedzielnego patrolu Strażnicy Leśni z Nadleśnictwa Zaporowo zatrzymali pijanego kierowcę samochodu (w wydychanym powietrzu miał 3 promile alkoholu). Odebrali mu kluczyki od auta i przekazali sprawę policji.

mat. RDLP w Olsztynie
Przypomnijmy, w związku ze stanem epidemii od 3 kwietnia do 11 kwietnia br. włącznie, Lasy Państwowe wprowadzają tymczasowy zakaz wstępu do lasu.

Co to oznacza?

*) od 3 kwietnia do 11 kwietnia br. włącznie nie można przebywać na terenach leśnych
*) parkingi, wieże widokowe, wiaty, miejsca na ognisko będą nieczynne
*) miejsca do biwakowania będą nieczynne

>>> Zakaz wstępu do lasów i parków narodowych. Za dużo było pikników i towarzyskich spotkań [VIDEO]


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (15) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. takitam #2901710 | 46.170.*.* 7 kwi 2020 12:00

  Chodziłem, po lesie z kijkami przez ostatnie dwa tygodnie (okolice jeziora wulpińskiego), by zrzucić pozimową oponke :-) 2 godziny - to daje jakieś 12 km. Ile osób spotkałem w lesie podczas tych 2 godzin??? Odpowiedź: 0 lub 1. Mijalismy sie w odległości powyżej 2 m. Bardziej odosobnionym juz nie mozna było być. Rozumiem zamkniecie miejsc, gdzie są skupiska ludzi, ale trzeba też kierować sie zdrowym rozsądkiem. Oczywiście stosuję się do obecnego zakazu, ale jak widzę obrazki skupisk w lub przed sklepami, to nie wiem co o tym wszystkim myśleć.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Polak gorszego sortu #2901652 | 46.77.*.* 7 kwi 2020 10:20

  A tak przy okazji. Według naczelnika tego kraju jestem Polakiem gorszego sortu. Czy moje dziecko także z automatu dostaje status Polaka gorszego sortu?

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. z Olsztyna #2901640 | 31.0.*.* 7 kwi 2020 10:16

  ten sam zakaz dotyczy również parków. jednak w parkach w weekend sytuacja była taka, że osoby z psami swobodnie sobie po nich spacerowały a osoby, które chciały przez nie przejść idąc do sklepu, były zatrzymywane przez radiowozy policyjne i kazano im iść "na około"? gdzie sens i logika??

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Gau #2901546 | 79.190.*.* 7 kwi 2020 07:42

  Kiedyś głosowałem przeciwko prywatyzacji lasów. Teraz widzę, że to był błąd. Przepisy, które nie zawierają katalogu ograniczeń to nic innego jak stan wojenny, opst! wyjątkowy. Ciekawe, stójkowy i pani z jednej inspekcji maja decydować co jest zgodne z przepisami a co nie. Orwell? A gdzie tam, On za głupi by coś takiego wymyślić. A propos, wyniki wyborów już są ale jeszcze nie powiem jakie bo to tajemnica

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. lwx #2901441 | 83.9.*.* 6 kwi 2020 21:56

  Może jeszcze towarzysz Jarosław poprosi o bratnią pomoc pigmejów.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (15)