Wtorek, 26 maja 2020. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

19 ofiara śmiertelna koronawirusa w Polsce i aż 10 nowych przypadków na Warmii i Mazurach

2020-03-29 09:23:30 (ost. akt: 2020-03-29 09:52:22)

Autor zdjęcia: shutterstock

Mamy 79 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych — informuje Ministerstwo Zdrowia.

Zobacz także: Wójt gminy Biskupiec zakażony koronawirusem. 10 nowych przypadków w powiecie nowomiejskim Wójt gminy Biskupiec zakażony koronawirusem. 10 nowych przypadków w powiecie nowomiejskim Kolejne złe wiadomości związane z wynikami na obecność koronawirusa.
Zobacz także: Koronawirus w Polsce i w regionie: relacja [LIVE] Koronawirus w Polsce i w regionie: relacja [LIVE] Sytuacja związana z koronawirusem jest dynamiczna. Na bieżąco sprawdzamy, co się dzieje w tej sprawie w Polsce oraz w województwie warmińsko-mazurskim.
Potwierdzone przypadki dotyczą:
— 22 osób z woj. śląskiego,
— 12 osób z woj. lubelskiego,
— 12 osób z woj. opolskiego,
— 11 osób z woj. małopolskiego,
— 10 osób z woj. warmińsko-mazurskiego,
— 6 osób z woj. świętokrzyskiego,
— 2 osób z woj. wielkopolskiego,
— 2 osób z woj. zachodniopomorskiego,
— 1 osoby z woj. pomorskiego,
— 1 osoby z woj. podlaskiego.

Nowe przypadki zakażenia w naszym województwie dotyczą 5 kobiet i 5 mężczyzn. Wszyscy z powiatu nowomiejskiego, transmisja lokalna, stan dobry, kwarantanna domowa.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało również, że w szpitalu w Bytomiu zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. To 75-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 1717/19 (wszystkie potwierdzone przypadki/ w tym osoby zmarłe).


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.plW weekendowym wydaniu polecamy m.in.

W czterech ścianach cieszymy się sobą
Od dwóch tygodni dzieci nie chodzą do przedszkola, a ja do pracy. Spędzamy ten czas razem, w domu. Bawimy się, uczymy, gotujemy, czasem wychodzimy się przewietrzyć. Z nikim się jednak nie spotykamy. Wiemy, że tak trzeba i nie narzekamy.

Agata z suczką GrandiTłumaczyć język psi na ludzki
Agata Jastrzębska to behawiorysta zwierzęcy. Potrafi odczytać język, który dla przeciętnego człowieka jest niedostrzegalny, a zwierzęta do nas mówią. Musimy się tylko na nie otworzyć. Jeżeli nie będziemy znali podstaw tej komunikacji, to nic nie wskóramy.

By ofiary przemocy nie milczały...
Hasło "zostań w domu" powinno się kojarzyć z bezpieczeństwem i komfortem. Niestety dla wielu kobiet oznacza piekło. Przemoc domowa w czasie pandemii bardzo nasiliła się w Chinach. Czy czarny scenariusz czeka też Polki?


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. kol #2895798 | 37.248.*.* 29 mar 2020 14:37

    moim zdaniem w dużym stopniu do rozprzestrzeniania się wirusa odpowiedzialni są nie rząd , pis, premier itd ale ludzie zasiadający na różnych stanowiskach którzy robią wszystko aby kogoś zarazić, i tak nie rozumiem po co na dworcu zachodnim w Olsztynie ochroniarz co godzinę musi chodzić otwierać drzwi do poczekalni których nikt nie odkaża a które otwierane są przez podróżnych którzy powracają z zagranicy i jadą do domu odbyć kwarantannę i zaraz po nich otwiera ochroniarz i odbiją tzw pkt że był na sali i idzie dalej odbijać następne i otwierając następne drzwi przenosząc na rękach być może zarazki konowirusa a po nim używają tych samych klamek nieświadomi podróżni, czy dyrekcja kolei świadomie chce zarażać ludzi? dlaczego dziennikarze nie zajmą się tym tematem zamiast zajmować się wyborami które mają być za 2 miesiące a może przy okazji zarazić się rodzina takiego dziennikarza i czy będzie on dumny z tego powodu

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. szaterstok #2895667 | 83.31.*.* 29 mar 2020 10:37

    O, właśnie, miałem powiedzieć. Dobrze, że oprócz pixabay używacie jeszcze freepic i shutterstock, chociaż własne najlepsze.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz