Wtorek, 26 maja 2020. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

Zostań koordynatorem zbiórek na rzecz Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie

2020-03-27 17:01:54 (ost. akt: 2020-03-27 17:28:01)
Namioty pod szpitalem

Namioty pod szpitalem

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

W związku z trudną sytuacją dotyczącą epidemii koronawirusa, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie zwraca się z prośbą o pomoc. Można to zrobić dzięki platformie stworzonej przez zespół naukowców i programistów.

Zobacz także: Szpital Miejski w Olsztynie apeluje: Potrzeba pieniędzy na maski i kombinezony! Szpital Miejski w Olsztynie apeluje: Potrzeba pieniędzy na maski i kombinezony! Personel medyczny Miejskiego Szpitala Zespolonego w Olsztynie potrzebuje środków ochrony osobistej oraz środków dezynfekujących. Zbierane są także fundusze...
Zobacz także: Kolejny szpital w Olsztynie prosi o pomoc w walce z koronawirusem Kolejny szpital w Olsztynie prosi o pomoc w walce z koronawirusem Personel medyczny Samodzielnego Publicznego Zespołu Gruźlicy i Chorób Płuc w Olsztynie potrzebuje środków ochrony indywidualnej, w tym m.in.: maseczek,...
Szpital Wojewódzki korzysta z ogólnopolskiego systemu do koordynacji zbiórek publicznych https://www.wsparciedlaszpitala.pl/ przygotowanego bezpłatnie przez naukowców i programistów z Fundacji PARK, Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz firmy informatycznej Clorce.

Dzięki niemu Darczyńcy uzyskują łatwy wgląd do aktualnych potrzeb. Łącznikiem między darczyńcami a szpitalem jest w systemie koordynator lokalny - to zaufana osoba, która gromadzi produkty od darczyńców i przekazuje je szpitalowi. Tak jest dużo łatwiej i bezpieczniej.

— Poszukujemy osoby gotowej do podjęcia się roli koordynatora lokalnego zbiórek na rzecz naszego szpitala. Zainteresowaną osobę serdecznie prosimy o zgłoszenie się na stronie: https://www.wsparciedlaszpitala.pl/koordynator/ — apeluje Przemysław Prais, rzecznik szpitala.

Zespół WsparcieDlaSzpitala.pl wytłumaczy wtedy dokładnie, jak działa system.
Oczywiście zachęcamy również do wspierania nas i innych placówek ochrony zdrowia jako darczyńca - https://www.wsparciedlaszpitala.pl/darczynca/ - dodaje rzecznik.
Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.plW dzisiejszym wydaniu m.in.

Pan Darek zanim jeszcze poddał się kwarantannieŻycie za zamkniętymi drzwiami
Prawie 2300 osób na Warmii i Mazurach nie może wychodzić z domu. Drzwi zamknęła im kwarantanna domowa. To na pewno czas próby. Jak go spędzać, żeby nie zwariować? Pan Darek żartuje i nagrywa filmiki dla znajomych. Pani Ewelina natomiast odchodzi od zmysłów.

Koronawirus to lekcja, którą szybko trzeba odrobić
Już w czasie debaty nad nowelizacją ustawy o inspekcji sanitarnej 22 stycznia, jako pierwszy użyłem określenia „koronawirus” w Sejmie. I pytałem, co by było, gdyby taka epidemia przyszła do nas, a my nie mielibyśmy sprawnego systemu inspekcji sanitarnej. Mało kto się wtedy moimi pytaniami przejął — mówi prof. Wojciech Maksymowicz, sekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Świat po pandemii...
Koronawirus kiedyś przeminie. Co będzie po nim? Świat chyba nie będzie już taki sam. Wiele branż odczuwa już skutki walki z pandemią, ale równie dużo liczy zyski z e-commerce. A obostrzenia? Jeszcze miesiąc temu nikt nie uwierzyłby, że będą aż tak duże.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także