Czwartek, 28 maja 2020. Imieniny Augustyna, Ingi, Jaromira

Kolejny szpital w Olsztynie prosi o pomoc w walce z koronawirusem

2020-03-26 14:25:48 (ost. akt: 2020-03-26 13:51:25)

Autor zdjęcia: Paweł Kicowski

Personel medyczny Samodzielnego Publicznego Zespołu Gruźlicy i Chorób Płuc w Olsztynie potrzebuje środków ochrony indywidualnej, w tym m.in.: maseczek, kombinezonów i środków do dezynfekcji.

"Nasz szpital działa na pełnych obrotach!!!
Zwracamy się do Was z ogromną prośbą o wsparcie w środki ochrony indywidualnej:
- MASECZKI (każdy rodzaj)
- PRZYŁBICE
- GOGLE
- KOMBINEZONY OCHRONNE JEDNORAZOWE
- ŚRODKI DO DEZYNFEKCJI
Liczymy na Waszą pomoc!!!

Każdy nasz pacjent posiada chorobę układu oddechowego. W sytuacji obecnego zagrożenia COVID-19 nasi pacjenci są w grupie wysokiego ryzyka" — czytamy w komunikacie.

Zobacz także: Szpital Miejski w Olsztynie apeluje: Potrzeba pieniędzy na maski i kombinezony! Szpital Miejski w Olsztynie apeluje: Potrzeba pieniędzy na maski i kombinezony! Personel medyczny Miejskiego Szpitala Zespolonego w Olsztynie potrzebuje środków ochrony osobistej oraz środków dezynfekujących. Zbierane są także fundusze...
Koordynator akcji:
sekretariat@pulmonologia.olsztyn.pl
tel. 89 532-29-01
Małgorzata Dul-Iwańska
miwanska@pulmonologia.olsztyn.pl
tel. 89 532-29-03 / 665-095-183

Przypominamy, że to nie jedyny szpital, który potrzebuje naszego wsparcia. Środków ochrony osobistej oraz środków dezynfekujących potrzebuje również personel medyczny Miejskiego Szpitala Zespolonego w Olsztynie. Zbierane są także fundusze na sprzęt medyczny tzn. Analizator do diagnostyki genetycznej w technice PCR do wykrywania SARS-CoV-2.


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.plW dzisiejszym wydaniu m.in.
Jan Szynaka, prezes firmy Szynaka Meble
Musimy przetrwać ten czas
Koronawirus coraz bardziej paraliżuje gospodarkę. Fabryka Michelin, która zatrudnia prawie 5 tys. osób, zawiesza produkcję na dwa tygodnie. Wcześniej zrobiła to Grupa Szynaka, zatrudniająca w swoich zakładach 3,5 tys. pracowników.


Szkoły chciały, system padł
Coś, co jeszcze niedawno wydawało się abstrakcją, przestało nią być w niewesołej rzeczywistości — szkoły przeszły na model cyfrowy. Szkoda tylko, że bez przygotowania. Już rano padły serwery, a część problemów pozostaje bez odpowiedzi.

Andrzej Wiktorowicz
Ultrasonografem w koronawirusa
Dzisiaj medycyna dyktuje warunki. Dlatego w Olsztynie powstają ultrasonografy do diagnostyki płuc, które ułatwiają szybkie monitorowanie pacjentów. Takie urządzanie bardzo ułatwiają prace medykom walczącym z koronawirusem.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także