Wtorek, 2 czerwca 2020. Imieniny Erazma, Marianny, Marzeny

Czy w związku z ograniczeniami można pojechać na działkę?

2020-03-27 20:06:04 (ost. akt: 2020-03-27 18:04:45)

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Czy w związku z obowiązującymi w Polsce ograniczeniami w przemieszczaniu się możliwy jest wyjazd na działkę? Sprawdziliśmy.

Obostrzenia obowiązujące do 11 kwietnia pozwalają na realizowanie
Zobacz także: Czy można wyjść na spacer i pojeździć na rowerze? Nowe ograniczenia w związku z koronawirusem Czy można wyjść na spacer i pojeździć na rowerze? Nowe ograniczenia w związku z koronawirusem W Polsce obowiązują kolejne obostrzenia w sprawie kwarantanny. Chodzi m.in. o ograniczenia w przemieszczaniu się. Czy po tych zmianach można wyjść na spacer...
niezbędnych codziennych potrzeb: wyjścia do pracy, sklepu czy apteki. Do takiej kategorii można zaliczyć też jednorazowe wyjście w celach sportowych, spacer czy wyjście do lasu z zachowaniem ograniczeń odległości oraz limitu osób (maksymalnie dwie osoby, z wyłączeniem rodzin). A co z wyjazdem na swoją działkę?

— Wyjście na spacer czy wyjazd na działkę, samotnie lub z rodziną, nie są zabronione — mówi Krzysztof Guzek, rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego. — Chodzi o to, by nie tworzyć skupisk ludzi takich jak np. grill ze znajomymi czy dzieci na placu zabaw.

Krzysztof Guzek przypomina, że przy każdym przemieszczaniu się, należy stosować zasady profilaktyki.


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.plW dzisiejszym wydaniu m.in.

Pan Darek zanim jeszcze poddał się kwarantannieŻycie za zamkniętymi drzwiami
Prawie 2300 osób na Warmii i Mazurach nie może wychodzić z domu. Drzwi zamknęła im kwarantanna domowa. To na pewno czas próby. Jak go spędzać, żeby nie zwariować? Pan Darek żartuje i nagrywa filmiki dla znajomych. Pani Ewelina natomiast odchodzi od zmysłów.

Koronawirus to lekcja, którą szybko trzeba odrobić
Już w czasie debaty nad nowelizacją ustawy o inspekcji sanitarnej 22 stycznia, jako pierwszy użyłem określenia „koronawirus” w Sejmie. I pytałem, co by było, gdyby taka epidemia przyszła do nas, a my nie mielibyśmy sprawnego systemu inspekcji sanitarnej. Mało kto się wtedy moimi pytaniami przejął — mówi prof. Wojciech Maksymowicz, sekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Świat po pandemii...
Koronawirus kiedyś przeminie. Co będzie po nim? Świat chyba nie będzie już taki sam. Wiele branż odczuwa już skutki walki z pandemią, ale równie dużo liczy zyski z e-commerce. A obostrzenia? Jeszcze miesiąc temu nikt nie uwierzyłby, że będą aż tak duże.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (11) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. dw42 #2899720 | 89.79.*.* 3 kwi 2020 20:54

  Mamy domek na działce w lesie i spędzamy tam miesiące od kwietnia-maja do września-października (zależnie od temperatur). Czy teraz możemy się tam przenieść na kilka miesięcy

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. mieszkaniec #2898844 | 89.229.*.* 2 kwi 2020 16:51

   A co jak ktoś lubi sex grupowy ?

   ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Moli #2896427 | 31.0.*.* 30 mar 2020 15:36

    Czy można w gronie rodziny robić grila na działce? Czy jest ograniczenie liczby osób?

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. z lekkim humorem #2895427 | 89.230.*.* 28 mar 2020 20:04

    a ja w te ciężkie czasy zabieram żonę na RODOS.../Rodzinne Ogrody Działkowe Ogrodzone Siatką - a co..stać mnie ..no ..nie??

    Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    1. kuyt #2895027 | 94.254.*.* 28 mar 2020 04:13

     kwarantannowcy powinni mieć na czole literkę K czerwonym tuszem odbitą. a nie ja w biedrze obstawiam ze przedemna był gościu z kwarantanny . /nerwowy. rozglada sie/ boi sie/ rekawiczki dodatkowo spiritem przemywa/kurtka z nart/ obstswiam kwarantannowca. i co ?

     Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

    Pokaż wszystkie komentarze (11)