środa, 27 maja 2020. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

Czy można wyjść na spacer i pojeździć na rowerze? Nowe ograniczenia w związku z koronawirusem

2020-03-24 20:43:44 (ost. akt: 2020-03-24 21:43:31)

Autor zdjęcia: pixabay.com

W Polsce obowiązują kolejne obostrzenia w sprawie kwarantanny. Chodzi m.in. o ograniczenia w przemieszczaniu się. Czy po tych zmianach można wyjść na spacer do lasu?

Do 11 kwietnia włącznie nie będzie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi i zawodowymi. Jak czytamy na stronie gov.pl obostrzenie nie dotyczy:

dojazdu do pracy
Jeśli jesteś pracownikiem, prowadzisz swoją firmę, czy gospodarstwo rolne, masz prawo dojechać do swojej pracy. Masz również prawo udać się po zakup towarów i usług związanych ze swoją zawodową działalnością.
wolontariatu
Jeśli działasz na rzecz walki z koronawirusem i pomagasz potrzebującym przebywającym na kwarantannie lub osobom, które nie powinny wychodzić z domu, możesz się przemieszczać w ramach tej działalności.
załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego
Będziesz mógł się przemieszczać, aby zrobić niezbędne zakupy, wykupić lekarstwa, udać się do lekarza, opiekować się bliskimi, wyprowadzić psa.

Przemieszczać się będzie można jedynie w grupie do dwóch osób, nie dotyczy to rodzin.

Chwilę po ogłoszeniu zmian pojawiło się mnóstwo pytań dotyczących m.in. spacerów w lesie czy jazdy na rowerze.

Jak czytamy na rządowej stronie, "przepisy pozwalają wychodzić z domu m.in. w celu realizacji niezbędnych codziennych potrzeb. Do takiej kategorii można zaliczyć np. jednorazowe wyjście w celach sportowych. Należy jednak pamiętać o zachowaniu odpowiedniej odległości od innych oraz o tym, że powinniśmy uprawiać sport w grupie maksymalnie dwuosobowej (nie dotyczy to jednak rodzin)".

Zobacz także: Premier: będą kolejne obostrzenia w sprawie kwarantanny. Chodzi m.in. o ograniczenia w przemieszczaniu się i w komunikacji publicznej [VIDEO] Premier: będą kolejne obostrzenia w sprawie kwarantanny. Chodzi m.in. o ograniczenia w przemieszczaniu się i w komunikacji publicznej [VIDEO] Na wtorek (24 marca) zaplanowano konferencję premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. Przedstawiciele rządu poinformowali,...
Zobacz także: Koronawirus w Polsce i w regionie: relacja [LIVE] Koronawirus w Polsce i w regionie: relacja [LIVE] Sytuacja związana z koronawirusem jest dynamiczna. Na bieżąco sprawdzamy, co się dzieje w tej sprawie w Polsce oraz w województwie warmińsko-mazurskim.
Zobacz także: Pozytywny przekaz dnia: trwa kwarantanna, więc... czas na koncert Romantyków Lekkich Obyczajów [VIDEO] Pozytywny przekaz dnia: trwa kwarantanna, więc... czas na koncert Romantyków Lekkich Obyczajów [VIDEO] Takich inicjatyw jest coraz więcej i to nam się bardzo podoba. Artyści, choć ich sytuacja jest trudna, nie tracą ducha i nie przestają zaskakiwać swoich...
Zobacz także: Chcecie komuś pomóc? A może sami potrzebujecie pomocy? Chcecie komuś pomóc? A może sami potrzebujecie pomocy? Dzisiaj sąsiedzka i międzyludzka pomoc nabiera bardziej szczególnego znaczenia. Dlatego też na Facebooku stworzyliśmy specjalną grupę wsparcia.
Zobacz także: Ratownik z Olsztyna: "Nie bójcie się. Przyjedziemy" [ROZMOWA] Ratownik z Olsztyna: "Nie bójcie się. Przyjedziemy" [ROZMOWA] — Ludzie celowo kłamią, bo się boją. Tego, że karetka nie przyjedzie. Że trafią na kwarantannę — mówi ratownik medyczny z Olsztyna. Przez ludzki strach,...
Na wiele pytań odpowiada też Kancelaria Premiera:


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Wszystkie informacje nt. koronawirusa SARS-CoV-2 znajdziecie Państwo w specjalnym serwisie Gazety Olsztyńskiej.

Za sprawą Gazety Olsztyńskiej na Facebooku pojawiła grupa wsparcia: Grupa Wsparcia, Koronawirus - Olsztyn, Warmińsko-Mazurskie


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (16) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. stefan #2893251 | 79.191.*.* 25 mar 2020 08:39

  Zaraz ruszam w miasto ,będę zwiedzał sklepy w poszukiwaniu spirytusu, maseczek, drożdży

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)

  1. Srata kasa chyba #2893210 | 37.47.*.* 25 mar 2020 07:23

   Spacer za 30 000 zł.;)

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Komendant #2893204 | 176.221.*.* 25 mar 2020 07:18

   Radze sie dostosowac bo dostalismy wytyczne o mozliwosci strzelania z gumowych do zbiegowisk powyzej 2 osob

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   1. kos #2893197 | 176.221.*.* 25 mar 2020 06:53

    Takie ograniczenia możne narzucić tylko stan wyjątkowy - wprowadzony przez SEJM, a tak to jest bezprawie i łamanie Konstytucji.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

    1. Stomilowiec #2893196 | 94.254.*.* 25 mar 2020 06:51

     Dobrze ze wiekszość ograniczeń nie dotyczy rodzin

     Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

     Pokaż wszystkie komentarze (16)