Sobota, 4 lipca 2020. Imieniny Aureli, Malwiny, Zygfryda

Premier: będą kolejne obostrzenia w sprawie kwarantanny. Chodzi m.in. o ograniczenia w przemieszczaniu się i w komunikacji publicznej [VIDEO]

2020-03-24 12:27:51 (ost. akt: 2020-03-24 13:43:01)

Autor zdjęcia: Kancelaria Premiera Rady Ministrów/ Twitter

Na wtorek (24 marca) zaplanowano konferencję premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. Przedstawiciele rządu poinformowali, że wprowadzone zostaną kolejne obostrzenia. Będą ograniczenia m.in. w przemieszczaniu się.


- To był trudny tydzień - przyznał Mateusz Morawiecki na początku konferencji, tuż przed tym, jak zapowiedział wprowadzenie kolejnych obostrzeń. Obostrzeń, które przypominają te, na jakie zdecydowały się rządy Niemiec czy Wielkiej Brytanii.

Chodzi o:

- zakaz zgromadzeń więcej niż 2 osób;

- ograniczenie w przemieszczaniu się (wychodzenie z domu możliwe w niezbędnych przypadkach: zakupy spożywcze i w aptece, spacer z psem, wizyta u lekarza);

- wprowadzenie ograniczeń w komunikacji publicznej: w pojazdach zajęte powinno być maksymalnie co drugie miejsce siedzące.

Wprowadzane ograniczenia mają obowiązywać, jak poinformował minister zdrowia, do 11 kwietnia. Premier z kolei przyznał, że ma nadzieję, że po świętach wielkanocnych Polacy wrócą do pracy, a sytuacja do "nowej normalności"- Siła gospodarcza państw to za mało. Musi być dobra organizacja i społeczne zrozumienie zasad, by zapanować nad rozprzestrzenianiem się wirusa - tłumaczył decyzję o wprowadzeniu bardziej restrykcyjnych zasad Mateusz Morawiecki.- Jestem pełen podziwu dla rodziców, którzy opiekują się dziećmi - mówił też w czasie konferencji premier, dodając, że zdaje sobie sprawę z tego, że zapewnianie warunków od nauki zdalnej, nie jest prostym zadaniem w obliczu sytuacji, w której cała rodzina jest w domu.

- Walka z wirusem to nie jest pojedynek, który można zaplanować - tłumaczył też Mateusz Morawiecki. I przyznał, że rząd na bieżąco analizuje sytuację i reaguje na najnowsze doniesienia.

Odpowiadając na pytania dziennikarzy, premier zaznaczył, że chce, żeby rozwiązania tzw. Tarczy Antykryzysowej obowiązywały od 1 kwietnia. Podkreślił też, że nowe rozwiązania nie oznaczają przełożenia daty wyborów.Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Wszystkie informacje nt. koronawirusa SARS-CoV-2 znajdziecie Państwo w specjalnym serwisie Gazety Olsztyńskiej.

Za sprawą Gazety Olsztyńskiej na Facebooku pojawiła grupa wsparcia: Grupa Wsparcia, Koronawirus - Olsztyn, Warmińsko-Mazurskie


Polub nas na Facebooku:

Komentarze (44) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. z tym #2913586 | 88.156.*.* 29 kwi 2020 20:31

  z tym Premierem nasze finanse nie zginą!!!! aby mu tylko nie przeszkadzali wszystko wiedzący !!!!!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Z PISZA MINUSUJE TU POSTY KRYTYKUJĄCE #2905838 | 81.15.*.* 14 kwi 2020 08:54

  KRYTYKUJĄCE PIS. CZYTAJCIE WSZYSTKIE ZMINUSOWANE POSTY PRZEZ TYLKO JEDNĄ OSOBĘ.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. do lotto #2904746 | 81.15.*.* 12 kwi 2020 10:11

  wygraną przekaz dla szpitali

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Lotto #2902202 | 88.220.*.* 8 kwi 2020 07:57

  Wygrałem Lotto 35000 zł. Aby zrealizować swoją wygraną muszę jechać do Olsztyna a mieszkam 70 km od tego miasta. Czy mam szanse na realizację tej wygranej?

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. pnmnr #2900530 | 5.173.*.* 5 kwi 2020 13:13

   Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Obawiam się, ze Rząd PiS w zmowie z GiS i PZH, który nie wprowadził kodów medycznych rekomendowanych przez WHO, zataja liczbę zakażony i ofiar. Lekarze często mają związane ręce i co bardziej niegodne też usta. Za mało testów poza tym i sprzętu medycznego, ale po rządach Min. Radziwiłła, za którego zbankrutowało wiele szpitali zamiast być właśnie naprawianych (bo np. MON wydał ogrom miliardów na patrioty i propagandę w TVP) to trudno się dziwić.

  Pokaż wszystkie komentarze (44)