Piątek, 29 maja 2020. Imieniny Benity, Maksymiliana, Teodozji

Radny Mirosław Arczak: Musimy pilnie rozmawiać o drzewach w Olsztynie!

2020-03-05 19:35:45 (ost. akt: 2020-03-05 18:23:52)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

— Musimy pilnie rozmawiać o drzewach w Olsztynie! Zwłaszcza tych dojrzałych, wtopionych w obraz miasta, tworzących jego charakter i dobrze służących mieszkańcom — apeluje Mirosław Arczak, radny Olsztyna.

— Dlatego zawnioskowałem do Łukasza Łukaszewskiego o umieszczenie tematu "Gospodarowanie zielenią wysoką w Olsztynie — aktualności i zamierzenia" w porządku najbliższej Komisji Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska.

Zobacz także: Sprawdziliśmy dla was: dlaczego w centrum Olsztyna wycinają drzewa? [ZDJĘCIA] Sprawdziliśmy dla was: dlaczego w centrum Olsztyna wycinają drzewa? [ZDJĘCIA] W środę (26 lutego) od rana przy ul. 1 Maja w Olsztynie trwała wycinka drzew. Zadzwonił do nas czytelnik, aby zapytać, czy ma to związek z planowaną inwestycją,...
Skala wycinek dużych drzew w ostatnich tygodniach jest zatrważająca. Po kilku latach od decyzji (nareszcie) przebiły się do świadomości mieszkańców plany usunięcia około 1300 drzew w ramach budowy linii tramwajowej. Niejednoznacznie określone "względy
Zobacz także: Kolejne drzewa zniknęły z mapy Olsztyna. Nikt nie przyznawał się do wycinki [ZDJĘCIA] Kolejne drzewa zniknęły z mapy Olsztyna. Nikt nie przyznawał się do wycinki [ZDJĘCIA] Nikt nie przyznawał się do wycinki 40 drzew, które rosły naprzeciw Aquasfery. Spółdzielnia wskazywała miasto, a ratusz... rozkładał ręce. Okazało się,...
bezpieczeństwa" są wciąż zbyt łatwo używane jako główny argument do kolejnych wycinek. Wiele nasadzeń kompensacyjnych absolutnie nie wyrównuje strat po drzewach usuwanych z bezpośredniego
Zobacz także: Najpierw topole, a teraz młode dęby. Dlaczego usunięto drzewka posadzone nad Jeziorem Długim? Najpierw topole, a teraz młode dęby. Dlaczego usunięto drzewka posadzone nad Jeziorem Długim? Kolejne drzewka znikają z mapy Olsztyna. Tym razem usunięto młode dęby nad Jeziorem Długim. Powodem jest między innymi grzyb, który je zaatakował. Pan...
otoczenia tysięcy mieszkańców — czytamy na profilu Mirosława Arczaka.


Przypomnijmy, pod koniec lutego w centrum Olsztyna wyciętych zostało kilka klonów, które, jak powiedział nam Michał Koronowski, rzecznik ZDZiT, były w złym stanie i zagrażały bezpieczeństwu.


Pod topór poszło także 40 drzew z al. Piłsudskiego. Zostały wycięte ze skweru naprzeciwko Aquasfery. Drzewa wyciął MPEC ze względu na plany poprowadzenia nowej linii tramwajowej.


Ostatnia duża wycinka drzew w Olsztynie miała miejsce nad Jeziorem Długim. Dotknęła głównie topole, które zagrażały bezpieczeństwu korzystających z trasy spacerowej wzdłuż jeziora. W ich miejsce posadzono dęby, ale tez zachorowały i też musiały zostać wycięte. Teraz pojawią się tam lipy.


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania Gazety Olsztyńskiej i tygodnika lokalnego tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (38) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. jon #2880964 | 5.172.*.* 6 mar 2020 14:02

  Zapytajcie naukowców w jakim stanie są te drzewa w mieście. Jak spadnie na kogoś i zabije dopiero będzie krzyk. wycinać sadzić nowe i tak w kółko.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Zen #2880962 | 5.172.*.* 6 mar 2020 13:59

  Panie Arczak a może sprzatanie łynostrady co??? bo syf ogromny. Zorganizuj Pan coś. Bo jak na razie to tylko agresywną jazdę rowerem w Pańskim wykonaniu obserwuję.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. :) #2880948 | 5.173.*.* 6 mar 2020 13:44

  Panie Arczak odkąd stracił Pan fuchę inspektora rowerowego w ratuszu zauważyłem, że strasznie panu wszystko przeszkadza. Przypadek?

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. KaSa #2880946 | 5.172.*.* 6 mar 2020 13:39

   Dobrze, że ktoś wreszcie to zauważył!! Nie dajmy zabetonować miasta!!

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. xyz #2880944 | 195.136.*.* 6 mar 2020 13:38

   oby skutecznie Panie Arczak wierzą w Pana .Olsztyn najbardzej zielonym miastem w Polsce .Skoro brakuje innych akcentów a ten zdrowy i już rozpoznawany .Nie chodzi tylko o wycinkę ale również o zagospodarowanie przestrzenne którego brakuje i ws kutek tego jedynym wyznacznikiem jest wartosc budowlana działek.

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (38)