Poniedziałek, 30 marca 2020. Imieniny Amelii, Dobromira, Leonarda

Po symulowanym ataku terrorystów w szkole w Barczewie konsekwencje poniesie także komendant tamtejszej policji?

2019-12-13 16:30:20 (ost. akt: 2019-12-13 16:44:37)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: arch. GO

Komendant policji w Barczewie został odwołany. To kolejny z efektów zamieszania, jakie powstało po niefortunnej akcji symulowanego ataku terrorystycznego w szkole. Przypomnijmy, że ze swoim stanowiskiem pożegnała się już dyrektorka placówki, a olsztyńska prokuratura wszczęła śledztwo. Eksperci będą ustalać, czy dyrekcja szkoły i policjanci, powiadomieni z wyprzedzeniem o akcji, dopełnili swoich obowiązków.

Zobacz także: Prokuratura wszczyna śledztwo, a dyrektor szkoły w Barczewie komentuje dla nas decyzję o swoim zwolnieniu Zamaskowani "bandyci", z kominiarkami na głowach i karabinami w rękach, 14 listopada wpadli do szkoły w Barczewie. Rozbiegli się po korytarzach. Wszędzie było słychać huki i krzyki. To była symulacja Sprawa symulowanego ataku terrorystów na Zespół Szkół w Barczewie ma ciąg dalszy. Olsztyńska prokuratura wszczęła śledztwo i sprawdza już nie tylko, czy...

— Prokuratura Rejonowa Olsztyn-Północ wszczęła śledztwo w sprawie niedopełnienia obowiązków wynikających z ustawy Prawo Oświatowe przez dyrekcję Zespołu Szkół w Barczewie — powiedział nam kilka dni temu Krzysztof Stodolny, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie. I dodał: — Śledztwo dotyczy również niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy komisariatu policji w Barczewie poprzez brak zabezpieczenia organizowanych przez dyrekcję zespołu szkół ćwiczeń antyterrorystycznych.

Nie wiadomo jeszcze, czy prokurator postawi zarzuty dyrekcji lub policjantom, ale konsekwencje służbowe już są. Tak, jak dyrektor szkoły, tak i komendant barczewskiej jednostki policji został zwolniony z zajmowanego stanowiska.

Przypomnijmy. Zamaskowani "bandyci", z kominiarkami na głowach i karabinami w rękach, 14 listopada wpadli do szkoły w Barczewie. Rozbiegli się po korytarzach. Wszędzie było słychać huki i krzyki. Napastnicy zajmowali kluczowe pomieszczenia. Dzieci wpadły w panikę. Jeden z uczniów ratował się, wyskakując przez okno. A to były tylko ćwiczenia, które na prośbę dyrektorki szkoły przeprowadzili lokalni instruktorzy sztuk walki. Sęk w tym, że wiedziała o tym tylko ona i (wbrew pierwszym zaprzeczeniom, jakie usłyszeli w tej sprawie dziennikarze) lokalni policjanci.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (19) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Krwawa Ziuta #2838468 | 87.177.*.* 20 gru 2019 18:44

  Napewno akcja niezaplanowana do końca ....jest po sprawie , terroryści byli „ sztuczni „, uczniowie przeżyli ,wiele krzyku raczej o nic , tu chodzi chyba o co innego , Dzisiejsza policja to chyba nie ta z moich czasów , kiedyś rządził Szeląg i skruszony Giewont i z nimi kilku ormowców , ci by wiedzieli jak problem rozwiązać ....

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. haha #2838104 | 89.229.*.* 19 gru 2019 19:50

  niech symulują wszystkie możliwe przestępstwa zresztą oni nie muszą symulować bo to prawdziwi bandyci

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. kris #2836211 | 83.31.*.* 16 gru 2019 11:49

  Sam pomysł na przeprowadzenie ataku uwazam za dobry, gorzej z wykonaniem.Skoro powiadomiony byl K.Miejski Barczewo oraz Burmistrz / ktory sie wypiera / to szukanie kozła ofiarnego staje sie czym normalnym.Przy tego typu akcjach zabezpieczenie w karetke, lekarza, straz oraz policje jest niezbedna. Szkoda ze ofiara sa dzieci oraz P.Dyrektor, chyba w tym calym bałaganie zapomniano o Burmistrzy / miej honor byly psie / .

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Rózia #2835777 | 78.88.*.* 15 gru 2019 10:02

   Jak młodzież urywa sobie łby w grach komputerowych to traumy nie ma, są Lajki lub punkty i nie ma mowy o wrażliwości. Za rogiem bluzgi i palenie papierosów Oto polska, wrażliwa młodzież. Komendant dobry człowiek. Trzymam za niego Kciuki. Tam tylko ten świeży policjant jakiś nierokujacy jest. Nie nadaje się do tej pracy.

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. waszycy już zapomnieli że to rzecznik #2835593 | 37.8.*.* 14 gru 2019 18:22

   komendanta miejskiego gadał bzdury a nie komendant w Barczewie!

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   Pokaż wszystkie komentarze (19)