Niedziela, 31 maja 2020. Imieniny Anieli, Feliksa, Kamili

Wielkie Serce. Dobro i bezpieczeństwo pacjenta

2019-10-10 13:00:01 (ost. akt: 2019-10-10 10:18:26)

Autor zdjęcia: archiwum szpitala

W naszym plebiscycie Wielkie Serce to czytelnicy wybierają lekarzy, pielęgniarki, położne i placówki służby zdrowia, które cenią i którym ufają.

Do naszej akcji Wielkie Serce szukamy pielęgniarek i lekarzy właśnie o... wielkich sercach. Kto powinien zdobyć ten tytuł?

Kolejną nominację otrzymała pani Magdalena Zakrzewska, pracująca w Samodzielnym Publicznym Zespole Gruźlicy i Chorób Płuc w Olsztynie.

Pani Magdalena pracuje na co dzień jako koordynator Oddziału Alergologiczno-Pulmonologicznego w Samodzielnym Publicznym Zespole Gruźlicy i Chorób Płuc w Olsztynie. W uzasadnieniu przesłanym przez naszą Czytelniczkę czytamy:
"W codziennej pracy poświęca dużo czasu na bezpośredni kontakt z pacjentem. Zawsze uśmiechnięta i życzliwa. Pracę własną i całego oddziału nakierowuje na dobro i bezpieczeństwo pacjenta. Jej zaangażowanie i fachowość spotyka się z ogromną sympatią ze strony chorych, co znajduje potwierdzenie w licznych wyróżniających ocenach pracy oddziału".

Dr n. med. Magdalena Zakrzewska, we współpracy z konsultantem krajowym ds. Alergologii prof.dr hab.n. med. Jerzym Kruszewskim utworzyła Ośrodek Odczulania Jadami Owadów Błonkoskrzydłych w Samodzielnym Publicznym Zespole Gruźlicy i Chorób Płuc w Olsztynie. Obecnie Ośrodek na bieżąco obejmuje opieką ok. 170 pacjentów, co czyni go jednym z większych ośrodków tego typu w Polsce.

Utworzyła ośrodek leczenia HAE – wrodzonego obrzęku naczynioruchowego z grupy chorób rzadkich. W latach 2005 i 2008 w Olsztynie, we współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym, Polskim Towarzystwem Oświaty Zdrowotnej i Polskim Towarzystwem Alergologicznym prowadziła ogólnopolski program edukacyjny „Wolność oddechu – zapobiegaj astmie.” Brała udział w Zespole Konsultanta Krajowego ds. Alergologii w utworzeniu Polskich Standardów Próby Prowokacyjnej Żywym Owadem w procesie odczulania jadami owadów błonkoskrzydłych.

Współpracowała także z Instytutem Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN, w ramach projektu badawczego dotyczącego alergii pokarmowych.
W latach 2013-2015 była konsultantem wojewódzkim w dziedzinie alergologii dla obszaru warmińsko-mazurskiego.

Aktywnie udziela się na ogólnopolskich i międzynarodowych konferencjach naukowych i prowadzi wiele projektów naukowych we współpracy z krajowymi ośrodkami klinicznymi.

Bierze czynny udział w propagowaniu zachowań prozdrowotnych, prowadzi edukację mieszkańców Olsztyna i województwa poprzez czynne uczestnictwo, organizowanie spotkań, wykładów i prelekcji w zakresie alergologii. Propaguje problem alergii i uczuleń w mediach.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu pani Magdaleny Samodzielny Publiczny Zespół Gruźlicy i Chorób Płuc otrzymał dwukrotnie w 2009 i 2015 roku nagrodę za najlepszy produkt i usługa Warmii i Mazur w kategorii usługa medyczna – „Odczulanie na jady owadów błonkoskrzydłych”.

W 2017 roku została odznaczona Odznaką Honorową za zasługi dla Województwa Warmińsko–Mazurskiego.

Aby zagłosować na panią doktor Magdalenę Zakrzewską, koordynatorkę oddziału Alergologiczno-Pulmonologicznego w Samodzielnym Publicznym Zespole Gruźlicy i Chorób Płuc w Olsztynie, należy wysłać SMS o treści go.lk.2 na numer 72051 (Koszt 2,46 zł z VAT za SMS).
Wystartowała nasza akcja Wielkie Serce. Nasi czytelnicy wybiorą w niej lekarzy i placówki służby zdrowia, które cenią i którym ufają.

Patronat nad Wielkim Sercem objęli:
Artur Chojecki, wojewoda warmińsko-mazurski
Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego
Andrzej Zakrzewski, dyrektor warmińsko-mazurskiego oddziału NFZ
Prosimy o zgłaszanie kandydatur w następujących kategoriach

POWIATOWE
Lekarz
Pielęgniarka/położna
Przychodnia/gabinet

REGIONALNA
Przyjazny Szpital

Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres:
powiat bartoszycki: bartoszyce@gazetaolsztynska.pl
powiat braniewski : braniewo@gazetaolsztynska.pl
powiat działdowski: dzialdowo@gazetaolsztynska.pl
powiat ełcki: elk@gazetaolsztynska.pl
powiat giżycki: gizycko@gazetaolsztynska.pl
powiat gołdapski: goldap@gazetaolsztynska.pl
powiat iławski: ilawa@gazetaolsztynska.pl
powiat kętrzyński: ketrzyn@gazetaolsztynska.pl
powiat lidzbarski: lidzbarkw@gazetaolsztynska.pl
powiat mrągowski: mragowo@gazetaolsztynska.pl
powiat nidzicki: nidzica@gazetaolsztynska.pl
powiat nowomiejski: nowemiasto@gazetaolsztynska.pl
powiat olecki: olecko@gazetaolsztynska.pl
powiat ostródzki: ostroda@gazetaolsztynska.pl
powiat piski: pisz@gazetaolsztynska.pl
powiat szczycieński: szczytno@gazetaolsztynska.pl
powiat węgorzewski: wegorzewo@gazetaolsztynska.pl
Elbląg i powiat elbląski: gazeta@dziennikelblaski.pl
Olsztyn i powiat olsztyński: wydawca@gazetaolsztynska.pl

Regulamin dostępny tutaj.

Już teraz możecie państwo zagłosować w kategorii Przyjazny Szpital na stronie gazetaolsztynska.pl i na naszych stronach powiatowych (bartoszyce.wm.pl, braniewo.wm.pl, itd).

Przyjazna Przychodnia/gabinet:


Wielkie Serce: Pielęgniarka/położna


Wielkie Serce: LekarzPolub nas na Facebooku:

Zobacz także